Eesti inimene, kes osaleb Ukrainas toimuvas konfliktis, jagas ajakirjale “Pealtnägija” eksootilise ja ohtliku olukorra rindel. See väikeriigi kodanik võitleb oma vennasrahva ja vabaduse eest, tuues tagasi kodumaale kaasahaaravaid lugusid ja karmi reaalsuse lahinguolukorrast. Oma vaprus ja pühendumine teenivad austust ning annavad haruldase pilgu sõjast märulist riigis, mis vaid mõne lennukitunni kaugusel Eestist.
Ukrainas võitlev eestlane Egert andis “Pealtnägijale” ülevaate olukorrast sõjas.
Sügisel tegi “Pealtnägija” loo eesti võitlejatest Ukrainas, keda on viimastel andmetel 50 ringis. Üks neist on 25-aastane Egert, kes on vabatahtlik eriüksuses Omega.
Eelmisel nädalal pääses ta oma relvavendadega lahinguülesande täitmisel napilt Vene vägede haardesse sattumisest ja sai ka kergelt haavata.
Egert saatis “Pealtnägijale” väikese ülevaate olukorrast.
“Meedias räägitakse väga palju Ukraina laskemoonapuudusest, aga õnneks meil seda puudusetunnet ei ole, kuna me oleme luureosakonnas ja meil on üpris palju varustust siin. Aga meil ei ole piisavalt suuri relvi, et Venemaale vastu hakata,” rääkis Egert.
“Kuna Venemaa on tõesti oma terve sõjatööstuse mobiliseerinud, siis meil on väga raske, kuna neil on neid suuri, arenenud relvi, mis tänapäeval sõja otsustavad, ja meil on neid vähe,” lisas Ukraina kaitseministeeriumi luureosakonna Omega grupis võitlev mees.
“Omega grupp on erioperatsioonide grupp ja me juba ka võitleme eesliinil. Võitlused on hetkel väga-väga rasked,” sõnas ta.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Ukraina rindel võitlev eestlane on andnud olulise ülevaate sõjaolukorrast ning oma kogemustest välismaa meediale. Tema julgus ja pühendumus võitluses vabaduse eest on kiiduväärt ning annab tunnistust Eesti inimeste solidaarsusest ja toetusest rahvusvahelisele kriisile. Sellised lood aitavad meil mõista sõjapiirkonnas valitsevat olukorda ja mõelda, kuidas saaksime aidata kaasa rahu saavutamisele ja konfliktide lahendamisele maailmas. Eestlase panus annab meile lootust ja inspiratsiooni ning tõstab esile meie ühiseid väärtusi ja püüdlusi parema tuleviku suunas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus