U-18 koondis sai Balti meistrivõistlustel teise koha | Kergejõustik

2280261h14dbt24

Estonia’s U-18 track and field team has once again proven their talent and determination by clinching second place at the Baltic Championships. The young athletes showcased their skills and commitment to excellence, earning themselves a well-deserved spot on the podium. As they continue to excel on the regional stage, these promising individuals are setting the stage for a bright future in Estonian sports. Congratulations to the U-18 team for their impressive performance and for representing Estonia with pride and passion.

Nädalavahetusel toimunud U-18 Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Läti koondis 194 punktiga. Eesti koondis tuli teiseks 185,5 punktiga ning kolmas oli Leedu 134,5 punktiga.

Noormeeste arvestuses teenis Eesti 90 punktiga esikoha, nii Läti kui Leedu said 81 punkti. Lätlaste üldedu eest vastutasid suures osas aga neiud, kes kogusid 114 punkti. Eestlannad said 96 ning leedulannad 54 punkti.

Kahekordseks Balti meistriks krooniti Tristan Konso, kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 7.73 ning oli kiireim ka 200 m jooksus ajaga 22.40, vahendab Eesti Kergejõustikuliit.

Naomi Toomenurm tuli Balti meistriks 800 m jooksus ajaga 2:16.02. Tüdrukute 60 m tõkkejooksus sai kuldmedali kaela Pia Lauren Matsalu ajaga 8.58. Tüdrukute kuulitõuke võitis Kristella Tiri, kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 14.75.

Poiste kõrgushüppe võitis Kaspar Palmsaar, kes ületas kõrguse 1.91. Henri Apri krooniti teivashüppes Balti meistriks tulemusega 4.90. Ron Sebastian Puiestee oli parim poiste kaugushüppes tulemusega 7.09.

Eeloleval laupäeval, 2. märtsil toimuvad Võrus U-20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused.

Kokkuvõttes võib öelda, et U-18 koondis esindas Eestit väga hästi Balti meistrivõistlustel kergejõustikus saavutades teise koha. Noored sportlased näitasid suurepärast vormi ja võitlusvaimu ning tõestasid oma talenti ja pühendumist. See tulemus on suurepärane saavutus Eesti kergejõustikule ning näitab, et tulevik on kindlasti helge. On oluline tunnustada noorte sportlaste pingutusi ja toetada nende arengut, sest nemad on meie spordi tulevik. Järgmistel võistlustel loodame näha veel suuremaid ja paremaid saavutusi. Aitäh ja õnne noortele sportlastele!

Loe rohkem:  Julia Rakitina jooksis Soomes ööpäevaga ligi 198 kilomeetrit | Kergejõustik