Tusk kutsus EL-i kehtestama sanktsioone Vene ja Valgevene toidule | Välismaa

2294718ha52et24

Tusk’s call for the EU to impose sanctions on Russian and Belarusian food has sparked controversy and debate in Estonia. As tensions continue to rise between these countries and the EU, the implications of such sanctions on Estonia’s economy and political relationships are being closely scrutinized. With Estonia heavily reliant on imports from both Russia and Belarus, the potential impact of these proposed sanctions is significant. The question of whether to prioritize economic stability or take a stand against aggressive foreign policy is weighing heavily on the minds of Estonian leaders and citizens alike.

Poola peaminister Donald Tusk kutsus esmaspäeval Euroopa Liitu kehtestama vastuseks blokki haaranud põllumeeste protestidele “täielikke” sanktsioone Venemaa ja Valgevene toidukaupade ja põllumajandussaaduste sisseveole.

“Eelistaksin, et otsustaksime Euroopa Liiduna kehtestada täielikud sanktsioonid Venemaa ja Valgevene toidukaupadele ja põllumajandussaadustele,” ütles Leedus visiidil viibiv Tusk, lisades, et EL-i ühisotsus oleks tõhusam kui liikmesmaade eraldi otsused.

Tusk lisas, et teeb Poola parlamendis ettepaneku resolutsiooniks, mis kutsuks Euroopa Komisjoni kehtestama toiduainete sisseveole “täielikud sanktsioonid”.

Poola peaministri sõnul võimaldaksid EL-i ülesed sanktsioonid “kaitsta tõhusamalt bloki põllumajandus- ja toidukaupade turgu ning avada täies mahus võimalused Ukraina toodete eksportimiseks kolmandatesse riikidesse”.

EL-i põllumehed on nädalaid protestinud nende sõnul liiga piiravate keskkonnareeglite, madala sissetuleku ja odava impordi vastu väljastpoolt EL-i.

Läti keelas märtsis toidukaupade impordi Venemaalt ja Valgevenest.

Kokkuvõttes võib öelda, et Donald Tusk on õigustatult rõhutanud vajadust kehtestada EL-i sanktsioone Venemaa ja Valgevene toidule. Sellised meetmed on olulised, et avaldada survet nende riikide valitsustele ja näidata solidaarsust Ukrainaga. Toiduainete impordipiirangud võivad olla tõhusaks vahendiks nende agressiivsete tegevuste vastu ning aidata kaasa rahvusvahelise õiguse ja demokraatia põhimõtete järgimisele. Loodame, et EL astub julgeid samme selliste sanktsioonide kehtestamisel ja toetab Ukrainat nende rasketes aegades.

Loe rohkem:  Selgusid Gaza võimaliku relvarahuleppe detailid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga