Tennise olümpiavõitja Boris Becker seisab Saksamaal kohtu ees seoses maksupettuse ja varjamisega. 52-aastane sakslane, kes võitis 1985. aastal Wimbledonis noorima mehena tiitli, süüdistatakse varimajanduses ja maksudest kõrvalehoidmises. Beckeri advokaadid on kinnitanud, et ta on süütu ning usuvad, et kohus jõuab õiglase otsuseni. Ent see pole esimene kord, kui endine tennisestaar on meedia tähelepanu keskpunktis olnud. Beckeri tasapinnaline karjäär väljakul ja väljaspool seda on tekitanud palju kõneainet ning kohtuasja tulemused võivad mõjutada tema mainet veelgi.
Saksamaa tennisetäht Alexander Zverev peab maikuus kodumaal lähisuhtevägivallas süüdistatuna kohtu ette astuma.
Tokyo olümpiavõitja endine tüdruksõber Olga Šarõpova andis 2020. aastal intervjuu Venemaa väljaandele Tšempionat ja rääkis, et Zverev ründas teda aasta varem USA lahtiste ajal. Seejärel andis ta pikema intervjuu USA ajakirjale Racquet, kus avaldas teisigi juhtumeid, kus Zverev oli teda väidetavalt rünnanud.
2023. aasta alguses teatas meeste profitennise katuseorganisatsioon (ATP), et nende tellitud uurimine Zverevi suhtes ei toonud esile tõendusmaterjali ning uurimine lõpetati.
Eelmise aasta suvel tuli uue lähisuhtevägivalla süüdistusega lagedale tennisisti tütre ema Brenda Patea, kelle väitel lükkas Zverev ta tüli käigus vastu seina ja kägistas teda. Mullu oktoobris määras Berliini kohus Zverevile karistuseks 450 000 euro (492 700 dollarit) suuruse trahvi.
Sellega aga lugu ei piirdunud, sest Saksamaal võib kergemate kuritegude puhul anda karistusotsuse, kui kohtunik leiab, et juhtum ei õigusta kohtuprotsessi. Süüdistatav saab sellisel juhul õiguse otsust vaidlustada, säilitades süütuse presumptsiooni. Seda võimalust Patea kasutaski, mistõttu tuleb Zverevil nüüd taas kohtupinki tulla.
Kohtu pressiesindaja Lisa Jani ütles Deutsche Wellele saadetud avalduses, et Zverev ei pea tingimata kohtusse kohale ilmuma, kuid kohtunik võib teda kohustada ütlusi andma. Jani lisas, et kohus võib süüdimõistmise korral karistada Zverevit kuni viie aasta pikkuse vangistusega. Samas nentis Jani, et tennisetähe vangiminek on “väga ebatõenäoline”.
Zverevi advokaadid nimetasid oktoobrikuist otsust “skandaaliks”, lisades, et “õiglasest kohtumõistmisest ei saa juttugi olla”. Ühtlasi seadsid Zverevi esindajad kahtluse alla kohtuekspertiisi usaldusväärtuse.
Zverev ise on aeg-ajalt süüdistusi meediale kommenteerinud. Novembris toimunud pressikonverentsil nimetas ta süüdistusi “täielikuks jamaks”. “Igaüks, kellel on vähegi normaalne IQ-tase, teab, et see kõik on täielik jama,” ütles tennisetäht.
Kuna ATP pole Zverevit sanktsioneerinud, on sakslasel lubatud süüdistustest hoolimata võistlemist jätkata. Hetkel viibib Zverev Austraalias, kus toimub aasta esimene slämmiturniir. Zverev alustab turniiri teisipäeval, kui kohtub avaringis kaasmaalase Dominik Koepferiga.
In conclusion, the upcoming trial of the Olympic tennis champion in Germany has stirred up mixed emotions in Estonia. While it is always unfortunate to see a sports star facing legal consequences, it is important to remember that everyone must be held accountable for their actions. This trial serves as a reminder that no one is above the law, regardless of their status or achievements. It also highlights the importance of integrity and ethics in sports. Hopefully, this case will lead to positive changes and serve as a lesson for athletes around the world.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus