Telegraph: BBC ei palka mitmekesisuse suhtes ükskõikseid kandidaate | Välismaa

2235609hf3b3t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised telegraafist näitavad, et BBC ei ole ükskõikne mitmekesisuse suhtes oma uute töötajate valikul. See tähendab, et Eesti elanikud, kes unistavad rahvusvahelisest karjäärist meedias, peaksid olema teadlikud ja toetavad mitmekesisuse põhimõtteid. See on oluline samm suuremate muutuste suunas meedia tööstuses kogu maailmas ning kindlasti mõjutab see ka Eesti ajakirjanikke ja meediaprofessionaale. On aeg astuda samm lähemale kultuurilisele mitmekesisusele ja võrdsetele võimalustele ka tööhõivesektoris.

Briti rahvusringhäälingu BBC värbamisjuhised keelavad palgata kandidaate, kes on ükskõiksed mitmekesisuse ja kaasamise suhtes, kirjutab The Telegraph.

Briti väljaanne The Telegraph viitab selle kätte sattunud dokumendile, et BBC ühes suures osakonnas kasutatavad värbamisjuhised keelavad palgata kandidaate, kes ei sobi organisatsiooni sisse. Kõnealuse osakonna puhul pole tegemist BBC toimetusega. Dokumendi järgi on sobimatud kandidaadid sealhulgas need, kes naeruvääristavad või on ükskõiksed mitmekesisuse ja kaasamise ning sellega seonduvate teemade suhtes.

Ühtlasi ei soovitata palgata kandidaate, kes ei näita üles huvi mitmekesisusese ja kaasamise temaatika kohta juurde õppimise vastu või kes pole juba vastavaid teemasid formaalselt õppinud.

“Seletage, mida mitmekesisus ja kaasamine teile tähendab ning, kui teie võetakse tööle, missugused võimalused oma rolli juures teie näete mitmekesisuse ja kaasamise edendamiseks, tähistamiseks või julgustamiseks?” sätestab dokument kandidaatidele esitatavate küsimuste seas.

Kriitikud on väitnud, et mõned organisatsioonid edendavad mitmekesisuse ja kaasamise sildi all vastuolulisi ideid.

Varem jaanuaris avalikustas The Telegraph, et Briti valitsus soovib piirata ametnike võimalusi “kasutada oma tööd poliitilise aktivismi mootorina”.

Üks anonüümseks jääda soovinud BBC töötaja ütles The Telegraphile, et BBC pole tolerantne paik konservatiivsete väärtustega töötajate suhtes.

“Juhtkond räägib mitmekesisusest ilma, et see toetaks ideede mitmekesisust. Palkades [töötajaid] lähtudes pühendumusest mitmekesisuse ja kaasamise ideoloogiale välistatakse enamikku konservatiivsetest inimestest, ning suurt osa elanikkonnast,” ütles ta, lisades, et selline lähenemine on vastuolus BBC erapooletuse poliitikaga.

Loe rohkem:  Briti Tööerakond lubab valimisvõidu korral ettevõtete tulumaksu mitte tõsta | Välismaa

Endine BBC ajakirjanik Robin Aitken läheb oma kriitikas veelgi kaugemale, väites, et BBC ei palka töötajaid oskuste põhjal, vaid lähtudes nende poliitilistest seisukohtadest mitmekesisuse suhtes.

BBC ütles oma varasemas pressiteates, et see on asendanud oma vanad värbamisjuhised eelmise aasta jaanuaris uue raamistikuga, milles hinnatakse kandidaatide vastavust BBC väärtustele ja käitumisele. Samas kasutatakse vanu juhiseid veel mõnda aega üleminekuperioodi jooksul.

Telegraphi kätte sattunud juhistes kirjeldatakse, et kandidaat on sobiv, kui ta mõistab, et “mitmekesisus pole alati silmnähtav”. Samuti peab kandidaat olema teadlik oma keelekasutusest ja käitumisest ning harima ennast ja jagama õpitut teistega.

Kandidaatidele antakse 10 minutit vastamaks mitmekesisuse ja kaasamisega seotud küsimustele.

BBC ei soovinud Telegraphi artiklit kommenteerida.

Kokkuvõtteks võib öelda, et BBC otsus mitmekesisuse suhtes ükskõikseid kandidaate mitte palgata on oluline samm mitmekesisuse ja kaasatuse edendamise suunas meediatööstuses. See näitab nende pühendumust luua mitmekesine ja esinduslik töökeskkond ning tagada, et erinevad hääled ja perspektiivid oleksid esindatud nende meediasisu loomisel. Loodetavasti julgustab see ka teisi meediaväljaandeid järgima nende eeskuju ja prioritiseerima mitmekesisust oma tööjõu koosseisus. See on oluline samm õiges suunas ning võib aidata kaasa ühiskonna üldisele kaasatusele ja mitmekesisusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga