Tartu võiduseeria katkes eurosarjas kaotusega Taani meistrile | Korvpall

2177854hdd5ct24

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond experienced a setback in the FIBA Europe Cup with a defeat to Danish champions Bakken Bears. The loss came as a surprise to many, as Tartu was on a winning streak in the tournament. However, this defeat serves as a reminder of the level of competition in European basketball. Despite this setback, the team’s determination and resilience will surely propel them to bounce back and continue their quest for success in the tournament. Estonian basketball fans can expect an exciting and intense road ahead for Tartu Ülikooli korvpallimeeskond.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sai Põhja-Euroopa korvpalliliigas ENBL esimese kaotuse, kui jäi kolmapäeval koduväljakul 71:94 alla Taani meistrile Bakken Bears.

Pärast viigiliselt lõppenud avaveerandit suutis Tartu teisel perioodil Kristjan Kitsingu endise kodumeeskonna vastu visata vaid üheksa punkti, sealjuures tabasid tartlased väljakult 17-st viskest vaid kaks.

Poolajaks 14-punktilisse kaotusseisu jäänud Tartu suutis kolmandal veerandajal vaid ühe korra vahe ühekohaliseks vähendada, Bakken suurendas viimase neljandiku alguses edu juba 19-punktiliseks ning lõpusireeniks jäi tabloole Taani klubi 23-punktiline võit.

Rain Veideman ja Robin Kivi viskasid Tartu eest 14 punkti, viimastes mängudes suurepäraseid esitusi pakkunud kapten Märt Rosenthal piirdus kolmapäeval kahe punktiga (visked väljakult 1/10) ja seitsme resultatiivse sööduga. Kevadel 21. korda Taani meistriks kroonitud Bearsi eest tegi võimsa soorituse Deandre Damari Pinckney, kelle arvele jäi 26 punkti ja 14 lauapalli.

Tartu visketabavus oli 36 protsenti (27/74), oma viskeid 58-protsendiliselt tabanud Bears saatis läbi korvirõnga Tartust seitse vabaviset enam ja võitis lauavõitluse 42:35. Tartu sai kolme võidu kõrvale esimese kaotuse, kõigi sarjade peale oli Tartu enne kolmapäeva võitnud viis mängu järjest. Bakken Bears on ENBL-is võitnud kõik kolm senist kohtumist.

Loe rohkem:  Tartu Ülikool ja Pärnu Sadam pääsesid karikavõistlustel poolfinaali | Korvpall

Kuigi Tartu Rocki võiduseeria eurokarikasarjas katkes kaotusega Taani meistrile Bakken Bearsile, saab meeskond ikkagi enda esituse üle uhke olla. Meeskond võitles visa mängu, kuid lõpuks ei õnnestunud neil vajalikuks võiduks jõuda. Siiski on oluline meeles pidada, et kaotus on osa spordist ning see annab võimaluse õppida ja tugevneda. Tartu Rocki fännid on kindlasti uhked meeskonna esituse üle ning ootavad juba uusi võite tulevikus.