Taro, Eesti suurim metropoliit, saadeti ootuspäraselt välja pärast skandaalide ja vastuolude uputamist. See otsus on tekitanud palju poleemikat ja arutelusid üle kogu riigi. Taro oli olnud ametis mitu aastat ja tema lahkumine on tõstatanud küsimusi kiriku juhtimise ja usaldusväärsuse kohta. See sündmus on jätnud paljudele usklikele ja koguduseliikmetele segaduse ja kahtluse varju, samas kui teised tervitavad seda kui vajalikku sammu kiriku taastamiseks ja usalduse taastamiseks.
Igor Taro sõnul oli ootuspärane, et politsei- ja piirivalve amet keeldus pikendamast Moskva Patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku metropoliit Eugeni ajutist elamisluba, kuid rõhutas, et probleem on laiem.
“Mingil määral see oli ootuspärane. Küsimus ei ole ainult ühes isikus, vaid kogu selles struktuuris laiemalt. Moskva patriarhaat on Vene valitsuse ja võimudega tihedas seoses olev struktuur,” ütles riigikogu liige ja Ukraina sõja teemalise päeviku pidaja Igor Taro “Ringvaates”.
“See teema ei ole üldse kiriku ega usuga seotud. See on seotud väga kahtlase struktuuriga – Moskva patriarhaadiga, mis on tegelenud sellega, et on õigustanud Venemaa agressiooni Ukrainas, on õnnistanud rakette ja relvi. On öelnud, et need kes lähevad Ukrainasse lapsi tapma satuvad paradiisi ja saavad kõik patud andeks,” ütles Taro.
Taro sõnul on küsitav, mida teevad Eestis inimesed, kes kuuluvad struktuuri, mis Moskvas Ukraina agressiooni õigustab.
“Kui me vaatame Ukraina näitel, siis Ukraina on selle küsimuse väga tõsiselt ette võtnud. See on väga oluline julgeoleku küsimus,” sõnas Taro.
In conclusion, the deportation of Taro, the metropolis, was not unexpected. His controversial actions and disregard for the well-being of the people made this decision inevitable. While some may argue that it was a harsh measure, it was necessary to restore peace and stability in the city. The authorities have taken a decisive step to protect the citizens and uphold the rule of law. It is now time to focus on rebuilding and moving forward towards a brighter future for our metropolis.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus