Täna tähistame olulist verstaposti male ajaloos – esimese “Malekooli” eetrisse minekust on möödunud 50 aastat. See oluline sündmus viis malemängu igapäevaeluga lähemale ja avas uksed paljudele uutele huvilistele üle kogu Eesti. “Malekool” on endiselt oluline osa malekultuurist ja on aidanud tuua inimesi kokku ühisest armastusest malemängu vastu. Selle ajaloolise sündmuse tähtsust ei saa alahinnata ja see on jätkuvalt inspiratsiooniks ning innustab uusi põlvkondi avastama male võlusid.
Täna 50 aastat tagasi linastus Eesti Televisioonis mälestusväärse malesaate “Malekool” esimene episood.
Telesaate “Malekool” legendaarne signatuur tervitas esmakordselt ETV vaatajaid 1974. aasta jaanuaris. Eesti elas jätkuvalt Paul Kerese ja malevaimustuses. Ajalehtedes olid malenurgad, raadios malesimultaanide saated ning lugematutes hoovides mängiti päevast päeva välkmalet.
Saadet vedas Eesti Televisioonis 16 aastat rahvusvaheline meister Iivo Nei.
Sellest milline oli saatesarja tähendus Eesti males ja miks “Malekool” vaatajaid kõnetas, meenutab ja mõtestab saate pikaaegne toimetaja Raul Rebane ka pühapäeval Vikerraadio spordisaates “Spordipühapäev”.
Vaata ka selleteemalist “100 spordihetke” klippi:
Täna tähistame märgilist sündmust – esimese “Malekooli” eetrisse minekust on möödunud 50 aastat. See saade on aidanud populariseerida malemängu ning õpetanud paljusid selle põnevat strateegiat. “Malekool” on olnud oluline osa meie kultuurist ning on mõjutanud mitmeid põlvkondi malehuvilisi. See saavutus väärib tähistamist ja meenutamist ning annab tunnistust sellest, kui palju võib üks saade ja mäng mõjutada inimeste elu ja huvisid. Loodame, et “Malekool” jätkab oma edukat teekonda ning toob malemängu veel paljude inimesteni lähemale.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus