Talviku pääses Daytona superkrossil napilt õhtusesse põhiprogrammi | Motosport

2295156h51a6t24

Estonian motocross sensation Talviku has once again proven his prowess on the international stage, narrowly securing a spot in the evening main program at the Daytona Supercross. With heart-stopping races and jaw-dropping stunts, Talviku’s performance captivated the audience and left them craving for more. His tenacity and skill have solidified his position as a top contender in the world of motosport. Tune in as Talviku takes on the world’s best riders and vies for victory in this adrenaline-fueled competition. Estonia has never been prouder of their motocross hero.

AMA superkrossi sarja kaheksas etapp toimus möödunud nädalavahetusel kuulsal Daytona ringrajal. Teistkordselt tegi seal kaasa Creo KTM meeskonna eest sõitev Jörgen-Matthias Talviku, kes pääses napilt taas õhtusesse programmi, kuid finaalikoht jäi ka sel korral püüdmatuks.

Võistluspäeval ja eriti just kvalifikatsioonide ajal mängis suurt rolli vihm, mis väikeste vahedega raja korralikult pehmeks tegi. Kahel korral käis vihm üle raja just vahetult enne Talviku grupi kvalifikatsiooni. Esimese kvalifikatsiooni järel oli Talviku 41. kohal, õhtusesse programmi pääsesid aga 40 kiiremat.

Enne teist kvalifikatsiooni muutis vihm raja eriti raskesti läbitavaks ja ajaparandusi oli praktiliselt võimatu teha. Täpselt nii ka läks ja kehtima jäid esimese kvalifikatsiooni ajad, mille põhjal oleks Talviku esimesena välja jäänud. Eesti sportlase õnneks sai ta siiski esimese reservsõitjana võimaluse startida.

Teises eelsõidus rajale tulnud Talviku kukkus kohe sõidu alguses ja sellega kadusid kõik võimalused tulla üheksa parema. Eestlane sõitis siiski lõpuni ja sai kirja 18. koha. Lohutussõidus ei suutnud Talviku head starti teha, raskel rajal suutis ta suuremaid vigu siiski seekord vältida ning sai 13. koha. Finaali edasi läksid neli kiiremat.

Loe rohkem:  Briti hallikrossil etapivõidu võtnud Kullas teenis lisapunkte | Motosport

250 Ida klassis teenis karjääri esimese etapivõidu prantslane Tom Vialle (KTM), teiseks tuli Cameron Mcadoo (Kawasaki) ja kolmandaks Seth Hammaker (Kawasaki). Pärast kolme etappi on liidrikohal 52 punktiga britt Max Anstie (Honda), teiseks tõusis 51 punktiga Mcadoo ja kolmas on 51 punktiga Pierce Brown (GASGAS).

450 klassis näitas klassi Jett Lawrence (Honda), kes tõusis kolmandalt kohalt liidriks ja teistel eest ära sõitis. Teisena lõpetas etapi Eli Tomac (Yamaha) ja kolmandana Chase Sexton (KTM). Kokkuvõttes on 160 punktiga liider Jett Lwarence, teine on 150 punktiga Cooper Webb (Yamaha) ja kolmas 147 punktiga Sexton.

Järgmine etapp toimub juba uuel nädalavahetusel Birminghamis.

Kuigi Talviku ei saavutanud päris tipus kohta Daytona superkrossil, on tema saavutus siiski kiiduväärt. Meie Eesti sõitja on suutnud end tõestada ühel maailma kõige nõudlikumal motospordi võistlusel ning jõuda napilt õhtusesse põhiprogrammi. See on suur saavutus, mis näitab Talviku oskusi ja kogemust selles valdkonnas. Loodame, et tema edaspidine karjäär on sama edukas ja täis võidurõõmu!