Tallinna korterihinnad tõusid aastases võrdluses | Majandus

1550689h3b6ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aasta jooksul on Tallinna korterite hinnad tõusnud märgatavalt, mida võib pidada märgiks kasvavast majandusest. See on tekitanud suurt huvi nii kohalike kui ka välismaalaste seas, kes soovivad investeerida kinnisvarasse selles kaunis ja ajaloolises linnas. Kasvav nõudlus on tekitanud ka eluasemeturul konkurentsi ning pannud mõtlema, kas Tallinn on saamas uueks kuumaks kinnisvaraturu sihtkohaks. Uurime lähemalt, mis on toonud kaasa selle märkimisväärse muutuse Tallinna kinnisvaraturul.

Tallinnas kasvasid järelturu korterite hinnad aastases võrdluses mõne protsendi, uute korterite hind aga peaaegu kolmandiku võrra, selgub maa-ameti andmetest.

Maa-ameti andmetel tehti 2024. aasta esimesel kuul kinnisvaraturul 2502 ostu-müügitehingut, mida on üks protsent vähem kui eelmine aasta. Tehingute koguväärtus oli ligi 246 miljonit eurot, mis on umbes 12 miljonit enam kui jaanuaris 2023.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1318 tehingut, hoonestatud maadega 327 tehingut ning hoonestamata maadega 697 tehingut. Korteriomandite ja hoonestamata maa tehingutest tähendab see kasvu vastavalt üks protsent ja kaks protsenti. Hoonestatud maa tehingute arv langes 19 protsenti.

Tallinnas tehti 542 korteritehingut, mida oli 19 protsenti rohkem kui 2023. aasta jaanuaris. Võrreldes eelmise kuuga langes tehingute arv pealinnas 33 protsenti, kuid see on ootuspärane, sest detsember on ajalooliselt üks aasta kõige aktiivsem kuu ning jaanuar see-eest madalama aktiivsusega, märkis maa-amet.

Tehingud uute korteritega Tallinnas jätkas langustrendis, samas korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 40 protsenti.

Pärnu korteriturul toimus jaanuaris 25 korteritehingut, kõik toimusid järelturul. Tartus müüdi jaanuaris 90 korterit.

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2902 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kasvanud ligi protsendi. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis jaanuaris keskmiselt 4507 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2729 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul 29 protsenti ning järelturu ruutmeetri hinnatase on ligi kolm protsenti suurem kui 2023 jaanuaris.

Loe rohkem:  Tööstustoodangu maht kahanes mullu 10,5 protsenti | Majandus

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2256 eurot, mis tähistab aastast langust ligi kuus protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli jaanuaris 1904 eurot.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna korterihinnad on viimase aastaga märgatavalt tõusnud. See võib olla tingitud nõudluse suurenemisest ja kinnisvaraturu elavnemisest. Samas võib see tekitada muret nende jaoks, kes soovivad osta omale kodu või investeerida kinnisvarasse. Korterihindade tõus võib muuta kinnisvara soetamise keerulisemaks ja kallimaks. Seetõttu on oluline jälgida kinnisvaraturu arengut ning otsida võimalusi, kuidas enda jaoks parim lahendus leida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga