Talihärm säilitas koha 30 parema seas | Laskesuusatamine

1821728h08d3t24

Talihärm jätkas Eesti laskesuusatamise traditsioonide au sees hoidmist, saavutades suurepärase tulemuse ja säilitades koha 30 parema seas. Tema vapustav jõudlus ja visadus on toonud uhkust kogu riigile ning pannud aluse uuele põlvkonnale spordis kaasa löömiseks. Laskesuusatamine on üks olulisemaid talisporti Eestis ning Talihärm on tõestanud end kui üks tipptegijaist sel alal. Tema saavutus on inspireeriv ja meeldejääv ning jätab kindlasti jälje Eesti spordiajalukku.

Slovakkias Osrblies jätkuvatel laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel tõusis Johanna Talihärm jälitussõiduga ühe koha võrra ning sai 29. koha.

Talihärm tegi avatiirus kaks möödalasku, kuid lasi järgmises puhtalt. Kolmandas tiirus eksis ta korra, aga viimases oli täpne ja lõpetas võistluse 29. positsioonil, kaotades võitjale kahe minuti ja 41 sekundiga.

Teise eestlasena võistlustules olnud Hanna-Brita Kaasik tegi kolme tiiru peale kuus möödalasku ning finišisse ei jõudnud, sest sai liidritelt ringiga sisse.

Reedese sprindi võitnud norralanna Ida Lien alustas jälitussõitu hästi ja hoidis teise lasketiiru järel esikohta, kuid eksis nii kolmandas kui ka neljandas tiirus kahel korral. Lieni ebaõnnest võitis enim sprindis teiseks tulnud norralanna Maren Kirkeeide, kes tegi küll kaks möödalasku, aga tuli siiski Euroopa meistriks 11,1-sekundilise eduga koondisekaaslase Emilie Kalkenbergi ees (2).

Pjedestaali viimasele astmele tõusis prantslanna Oceane Michelon (2; +27,1), esikuuiku lõpetasid Lien (4; +28,5), sakslanna Marlene Fichtner (0; +35,9) ja rootslanna Johanna Skottheim (2; +49,9).

Meeste jälitussõidus sai kuldmedali kaela norralane Isak Frey (3; 32.42,1). Robert Heldnal (7; +7.59,3) tuli leppida 54. ehk viimase kohaga.

Pühapäeval on EM-il kavas segateate- ja paarissegateatesõit.

In conclusion, Talihärm’s impressive performance in maintaining her position in the top 30 of the Laskesuusatamine rankings is commendable. It is a testament to her dedication, skill, and determination in the sport. Her achievement serves as an inspiration to aspiring athletes in Estonia and a source of pride for the country. As she continues to excel in her sport, Talihärm’s success will undoubtedly serve as a motivation for the next generation of laskesuusatamine athletes in Estonia. We look forward to witnessing her future accomplishments on the international stage.

Loe rohkem:  Otepääl juunioride MM-i jälginud president Karis: muljed on vägevad | Laskesuusatamine