Tai võib sõjakriitilise rokkbändi Venemaale välja anda | Välismaa

2232075ha2bdt24

Tere tulemast Eestisse! Kas olete valmis kogema midagi erakordset? Eesti sõjakriitiline rokkbänd Tai on välja andmas oma uut albumit Venemaal. See samm on tekitanud palju vastakaid arvamusi nii kodu- kui välismaal. Bändi ootab ees nii kiidusõnu kui ka kriitikat, kuid üks on kindel – nende muusika on võimas ja kõnekas. Kas see on julge poliitiline avaldus või lihtsalt muusika levitamine? Oleme siin, et avastada selle küsimuse vastust ja jälgida, kuidas see samm mõjutab rokkmuusika maailma.

Ajaleht The Times kirjutab, et Tai võib Ukraina sõja vastu sõna võtnud Vene rokkbändi Bi-2 Venemaale välja anda. Kreml võib seejärel korraldada näidisprotsessi ja saata muusikud vangi.

Bi-2 lahkus Venemaalt 2022. aastal, vahetult pärast seda, kui Moskva alustas sõjalist tegevust Ukrainas. Nad keeldusid esinemast kontserdisaalides, kus rippusid sõda propageerivad plakatid. Kreml kandis muusikud musta nimekirja ning keelas neil riigis esinemise, vahendas The Times. 

Bändi vokalist Jegor Bortnik ütles siis, et Vene sõdurid on tapjad. Kreml kuulutas siis muusiku välisagendiks.

Ukraina veebilehekülg, mis jälgib kuulsate muusikute arvamusi sõja kohta, teatas, et Bi-2 annetas salaja raha Ukraina relvajõududele. Bänd pole neid väiteid kommenteerinud. 

Tai politsei aga võttis hiljuti bändi seitse liiget vahi alla, ametnikud väitsid, et neil polnud esinemiseks vajalikke dokumente. Tai kaalub nüüd nende väljasaatmist, praegu on nad trellide taga. 

Pärast muusikute vahistamist jõudis kohe sõna võtta ka Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova. Ta süüdistas bändi terrorismi toetamises ning rääkis, et Venemaal võidakse neile esitada kriminaalsüüdistus. 

Venemaa konsul Phuketis teatas, et viis liiget on Venemaa kodanikud. Kaks liiget sisenesid Taisse Austraalia ja Iisraeli passiga. Konsul tahab, et Vene passiga muusikud antakse Venemaale välja. 

Loe rohkem:  USA senati vabariiklaste juht Mitch McConnell astub novembris tagasi | Välismaa

Vangistatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi liitlane Ljubov Sobol ütles, et väljasaatmise korral ootab muusikuid ees näidisprotsess. Ta palus USA ja Euroopa diplomaatidel asjasse sekkuda. 

Kokkuvõttes võib öelda, et otsus sõjakriitilise rokkbändi Tai väljaandmise kohta Venemaal tekitab palju küsimusi ja vastakaid arvamusi. Kuigi see on kunstilise vabaduse küsimus, võib selline samm Venemaa suunal kaasa tuua poliitilisi tagajärgi. Eesti kodanikud ja poliitikud peaksid hoolikalt kaaluma, kuidas see võiks mõjutada suhteid naaberriigiga ning kas selline väljaanne on eetiline ja vastutustundlik. Lõppkokkuvõttes on oluline mõista, et kunstilisel väljendusel võivad olla suured tagajärjed ning see võib kujundada riikidevahelisi suhteid pikaks ajaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga