Taaramäe lõpetas Faun-Ardeche Classicul 78. koha | Jalgrattasport

2242605hc236t24

Eile lõpetas Eesti jalgrattur Rein Taaramäe eduka sõiduga Faun-Ardeche Classicu võidusõidu 78. kohal. Taaramäe võttis võistlusel osalemise kui võimalust testida oma võimeid ning näidata oma vastupanuvõimet. Kuigi tulemus ei olnud tema parim, on see siiski märkimisväärne saavutus ning näitab Taaramäe pühendumust ja tugevust. Selle sõiduga näitas Taaramäe taas enda võimekust tippkonkurentsis püsida ning tõusis taas spordifännide tähelepanu keskmesse.

Prantsusmaal 24. korda peetud Faun-Ardeche Classic ühepäevasõidul võidutses hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Emirates; 4:23.34). Eritreas peetud treeninglaagrist naasnud Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) lõpetas 78. kohal.

Mägisel ühepäevasõidul edestas Ayuso väikese grupi vahel peetud finišispurdis prantslast Romain Gregoire’d (Groupama – FDJ) ja taanlast Mattias Skjelmose’i (Lidl Trek). Taaramäe jäi võitjale alla 12 minuti ja üheksa sekundiga, vahendab ejl.ee.

Belgias alustati nädalavahetusel Madalmaade klassikute hooajaga. Ghentist stardi saanud ja Ninoves lõppenud World Touri tasemega võistlusel pälvisid nii naiste kui meeste seas võidud Team Visma | Lease a Bike ratturid.

Naisratturid sõitsid 127,1 kilomeetrit ning esimese koha teenis hollandlanna Marianne Vos (3:27.15), alistades väikeses grupifinišis valitseva maailmameistri Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime), itaallanna Elisa Longo Borghini (Lidl Trek) ja kaasmaalanna Shirin van Anrooij (Lidl-Trek).

Meesratturid võistlesid 202,2-kilomeetrisel distantsil ning finišiduellis alistas sloveen Jan Tratnik (4:31.28) sakslase Nils Politti (UAE Team Emirates; +0.03). Kaheksa sekundit hiljem finišeerinud grupist oli parim belglane Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike). Ühtki eestlast nendel sõitudel ei osalenud.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rein Taaramäe esinemine Faun-Ardeche Classicul oli keskpärane, saavutades 78. koha. Kuigi tulemus ei olnud tema parim, on oluline meeles pidada, et iga võistlus on osa sportlase arengust ja ettevalmistusest. Taaramäe jääb kindlasti treenima ja keskendub tulevastele võistlustele, et parandada oma positsiooni ja saavutada paremaid tulemusi. Eestis jälgitakse kindlasti põnevusega tema tulevikutulemusi ning toetame teda tema sportlikul teekonnal.

Loe rohkem:  Mihkels lõpetas teise etapi 82. kohal: minu ees lasti suur vahe sisse | Jalgrattasport