Suumann edestas Eesti meistrivõistlustel põnevas finišiheitluses Verlinit | Kergejõustik

2265009h05c0t24

Tere tulemast Eesti meistrivõistlustele! Põnev finišiheitlus toimus, kui Suumann edestas Verlinit kergejõustiku võistlusel. See oli tõeliselt haarav võistlus, mis tõi kaasa pingelise heitluse ja põnevuse publiku seas. Spordisõpru kogunes rohkesti, et tunnistada selle ajaloolise võistluse võlu. Suumann näitas üles uskumatut jõudu ja kindlat meelekindlust, mis kindlasti teeb teda järgmiste võistluste üheks suursuguseks osalejaks. See oli hetk, mida ei unusta ei võitjad ega pealtvaatajad.

Kergejõustiku talvistel Eesti meistrivõistlustel oli teise päeva parimaks tulemuseks Diana Suumanni võiduaeg 60 meetri tõkkejooksus. Eesti rekordist jäi puudu üheksa sajandikku.

Täpselt aasta tagasi jooksis Diana Suumann Lasnamäe hallis Eesti rekordi 8,07, kuid tänavuse talve senised tulemused olid märksa tagasihoidlikumad ning hooaja edetabeli esinumbrina tuli finaaljooksu starti hoopis Kreete Verlin. Põnevas esikohaduellis võitis Suumann Verlinit kahe sajandikuga ning võiduaeg oli 8,16.

“Esiteks suudan ma Eesti meistrivõistlustel ennast rohkem kokku võtta, teiseks me sütitame Kreetega üksteist ning kolmandaks frustratsioon: kui nüüd ei tule, siis millal veel? Kõik see kokku ja ma pean ju ka oma tiitlit kaitsma,” rääkis Suumann.

“Eks iga start tahaks ju kiiremini ja paremini; olen mitu korda päris napilt kullast ilma jäänud. Juba selline tunne, et olen igavene hõbe, aga tuleb rahul olla: elu teine aeg, väga hästi tegelikult,” lisas Verlin.

200 meetri jooksus pidi Verlin samuti leppima teise koha ja üsna napi kaotusega. Võitis Ann Marii Kivikas ajaga 24,06. 60 meetri tõkkejooksu Eesti rekordimees Keiso Pedriks püüab suvehooajaks uuesti rekordivormi saavutada, kuigi talvised jooksud jäid eelmiste aastate tipptulemustele selgelt alla. Pühapäeval tuli kindel võit ajaga 7,88.

“Selline tugev koolipoisi kolm. Algul oli tunne parem, aga kindlustunne kadus vahepeal ära. Ligadi-logadi, aga eesmärgid sain täidetud. Eks siin tuleb suve poole minnes veel kõvasti tööd teha,” sõnas Pedriks.

Loe rohkem:  Kanter ja Ceh lõpetasid koostöö | Kergejõustik

Väljakualadel tegi päeva parima tulemuse mitmevõistleja Liisa-Maria Lusti, hüpates kaugust 6.42. Isiklikust rekordist jäi puudu vaid kolm sentimeetrit. Meeste kaugushüppes tuli taas Eesti meistriks Hans-Christian Hausenberg, aga pühapäevane võidutulemus 7.46 jäi varasemate tiitlivõitudega võrreldes kehvemaks. Naiste teivashüppes võitis oma esimese Eesti meistritiitli veel 15-aastane Allika Inkeri Moser, korrates isiklikku rekordit 3.90.

Pikematel jooksudistantsidel võitis sel nädalavahetusel kaks meistritiitlit ja tõusis Eesti kõigi aegade edetabeli esikümnesse Helen Bell. Pühapäeval oli tema 3000 meetri jooksu võiduaeg 9.38.

Estonia can be proud of Suumann’s impressive performance at the national championship, where he managed to outpace Verlin in an intense and thrilling final sprint. His determination and skill were evident as he crossed the finish line, securing his victory and showcasing his talent in front of the whole country. This achievement serves as a reminder of the potential and promise of Estonian athletes, and it is a moment of celebration for the entire sporting community. Suumann’s success will undoubtedly inspire and motivate others to strive for greatness in their own pursuits.