Spordipsühholoog: meie rahvana võime natuke mõelda, millised fännid tahame olla | OM2024

2408304hb11at24

Here is a 50-100 words compelling introduction in Estonian:

“Sport psychology is a fascinating field that helps us understand the intricate relationship between the mind and body. As Estonians, we’re known for our love of sports and physical activity, but what drives our passion and dedication? The answers lie in the world of spordipsühholoogia. In the lead-up to OM2024, we’re exploring the psychological aspects of fandom, examining what motivates us to cheer for our favorite teams and athletes. Join us on a journey to uncover the secrets of the Estonian sporting psyche and discover what makes us tick.”

Pariisi olümpiamängudele sõitva Eesti koondise koosseisu kuulub ka spordipsühholoog Snežana Stoljarova, kelle ülesanne on hoida paigas olümpialaste vaimset tasakaalu.

“Mina olen sellises huvitavas rollis nimega welfare officer, mida mina tõlgin kui heaolu konkaktisik, mille ROK tekitas juba eelmisteks olümpiamängudeks,” lausus Stoljarova intervjuus saatele “R2 Päev”.

“Minu põhieesmärk on olla kogu delegatsiooni tugi ja vajadusel abi, et tagada võimalikult hea vaimne heaolutasakaal. Tervislik ja turvaline keskkond.”

Olümpiamängudel osalemine on eriline ja rahva huvi tavapärastest võistlustest palju suurem. Kuidas sportlased rahvuslikku reaktsiooni võtavad? “Tihtipeale südamesse ikka!” vastas Stoljarova.

“Sest sportlased tahavad olla head ja eeskujuks. Loomulikult nad hoolivad sellest, mida fännid, rahvas nendest mõtlevad ja arvavad. Meie rahvana võime natuke mõelda, millised fännid tahame olla.”

“Kõige paremad fännid on sellised, kes on juures nii heas kui ka halvas,” jätkas ta. “Kes on toetavad ja kui asjad ei lähe päris nii kui võiks, siis ei hakka seda pahameelt väljendama. Peavad väljendavad uhkust pingutuse, töö ja arengu üle. Ütlevad, et oleme ikka olemas!”

Loe rohkem:  Eesti Lipu Selts kinkis olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe | OM2024

Stoljarova sõnul tuleb üldine positiivne õhkkond kasuks ka siis, kui tulemused ei ole loodetud. “Ma arvaks küll, sest laiem keskkond mõjutab ju ka. Mida parem ja toetavam keskkond meil on, seda lihtsamini saavad sportlased enda raske töö tehtud,” ütles spordipsühholoog.

Pariisi suveolümpiamängud algavad 26. juulil ja kestavad 11. augustini.

As Estonia prepares to host the 2024 Olympic Games, the topic of sports psychology has taken center stage. Our nation’s ability to think critically about the kind of fans we want to be has never been more important. By exploring the minds of athletes and spectators alike, we can unlock the secrets to peak performance and a more engaging spectator experience. As we welcome the world to our doorstep, let us use this opportunity to refine our understanding of sports psychology and cultivate a fandom that is not only passionate but also respectful and inclusive.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga