Soome ei suutnud edu hoida ega Rootsi vastu finaali pääseda | Jäähoki

2203183hb95et24

Tervitus kõigile hokifännidele Eestis! Soome hokikoondis oli kaotamas võimalust jõuda olümpiafinaali ning pidid leppima neljanda kohaga pärast 1-0 kaotust Rootsi vastu. Kaotus oli valus, kuid Soome meeskond andis endast parima. Nad suutsid kogu turniiri vältel näidata suurepärast mängu ning pakkuda põnevaid hetki hokifännidele üle maailma. Kuigi finaalipääs jäi seekord saavutamata, on kindel, et Soome jäähokikoondis naaseb järgmistele turniiridele veelgi tugevamana.

Ameerika Ühendriikide kuni 20-aastaste jäähokikoondis alistas omaealiste MM-turniiril Soome 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) ja pääses finaali.

Soomlased asusid esimesel kolmandikul Oiva Keskineni ja Rasmus Kumpulaineni väravatest 2:0 juhtima, aga teisel perioodil võrdsustasid Jimmy Snuggerudi ja William Smithi tabamused seisu.

Lahendus saabus kolm minutit ja 13 sekundit enne lõppu, kui Cutter Gauthier viskas ameeriklaste võiduvärava, millel soomlastel järelejäänud aja jooksul enam vastust ei olnud.

Esimeses poolfinaalis oli edukas turniiri võõrustav Rootsi, kes sai jagu Tšehhist 5:2 (1:1, 1:1, 3:0). Kaks väravat viskas võitjate kasuks Jonathan Lekkerimäki.

47 korda toimunud turniiri on 20 korda võitnud Kanada, kes on viimasest kuuest turniirist võitnud neli, aga kaotas tänavu veerandfinaalis Tšehhile. Viimasel kümnel aastal on kolm turniirivõitu läinud Põhja-Ameerikast väljaspoole ja alati on olnud parim Soome (2014, 2016, 2019).

USA koondis on tulnud selle vanuseklassi maailmameistriks viis korda (2004, 2010, 2013, 2017, 2021), Rootsi on saanud kaks tiitlit (1981, 2012).

Kuigi Soome jaoks oli kurb kaotus Rootsi vastu ning ei suudetud finaali pääseda, on siiski põhjust uhkuseks. Meeskond näitas suurepärast võitlusvaimu ja jõudis kõrgele tasemele turniiril. Samuti on oluline meeles pidada, et hokk on ettearvamatu mäng ning ükski tulemus ei määratle meeskonna tõelist võimekust. Soome jäähokimeeskond võib olla kindel, et nende fännid on nendega endiselt uhked ning ootavad tulevikus uusi võite ja saavutusi.

Loe rohkem:  Suurepärases väravavormis Matthews jõudis märkimisväärse tähiseni | Jäähoki