Sõbralik netitroll Diana Poudel: mul oli pool riigikogu sõbralistis | Elu

2268471ha40ct24

Tere tulemast! Kui otsite Eestis populaarseid netitrolle, siis olete õiges kohas. Diana Poudel on üks tuntud Eesti netitrolle, kes on kuulus oma sõbraliku ja teravmeelse huumori poolest. Tema nimi on viimasel ajal kõlanud isegi riigikogus, kus ta on paljude poliitikute sõbralistis. Diana on loonud endale maine terava keelega netikommenteerijana, kes ei karda välja öelda oma arvamust erinevate teemade kohta. Tema loomingu üle naerda on kindlasti väärt kogemus, mis paneb ka kõige tõsisemad inimesed naerma.

Digipädevuse ekspert Diana Poudel otsustas eksperimendi korras hakata ise interneti trolliks, et uurida, missugune on ühe netitrolli elu Eesti sotsiaalmeedias. Katse tulemusel õnnestus Poudelil imbuda mitmete mõjukate Eesti inimeste sõbralistidesse.

“Ma valmistasin ette üht õppematerjali ja ma ei olnud trolli teema peale enne nii sügavalt mõelnud ja siis ma mõtlesin, et katsetan, sest praktika õpetab rohkem kui see, et loen palju artikleid läbi,” rääkis Diana Poudel.

Seega lõigi Poudel endale Facebooki varikonto Delia Kuuse nime all, lasi tehisintellektil profiilipildi genereerida, sisestas muu taustainfo ja asus sõpru otsima. “Alguses oli keerulisem, lõpuks läks selliseks ralliks,” sõnas ta.

“Sa lähed mingitesse ringkondadesse, kus meediapädevus on veidi väiksem, leiad sealt sõpru, võtad gruppides sõna, siis jääd silma ja kui sul on juba 100-200 sõpra, siis sa hakkad leidma poliitikuid, kellega sul on üsna suur ühine sõpruskond, siis nemad võtavad sind sõbraks ja nii see vaene troll seal ühiskonnaredelil üles ronib,” kirjeldas Poudel.

Peale ligi 2500 inimese sõbralisti imbumist vahetas Poudel enda nime Tundmatuks Tegelaseks ja tegi enda katse postituse näol teatavaks, praeguseks on tal endiselt üle 200 sõbra. “Kui ma oleksin siin võib-olla idapiiri taga olnud, ma oleks võinud talle panna nimeks Kaja Kallas, Martin Herem, arvestades, et mul on pool riigikogu sõbralistis, see oleks üsna usutav tundunud,” märkis ta. Aega võttis see kõik Poudeli sõnul hajutatult umbes vaid nädala.

Loe rohkem:  Presidendi vastuvõtul pakuvad kokad 17 400 suupistet | Elu

Isegi kui inimene arvab, et teda trollid kindlasti ei ründa ja arvab, et näeb kõigist läbi, mistõttu võtab kõik sõbrakutsed vastu, siis võivad Poudeli sõnul netitrollid kahju teha siiski ka tema lähedastele. “Meil kõigil on vanaemad, vanatädid, kõik muud. Kui memmekesele tuleb võõras inimene rääkima, et võta pensionisammas, investeeri krüptovaluutasse, võta laenu ka maja peale, siis memmeke mõtleb, et ei tasu. Aga kui memmeke vaatab, et ühiste sõprade hulgas on poliitik, kelle poolt hääletas, IT-gurust noor sugulane ja veel mõned inimesed, siis memmeke, kes ei võta võõraid sõbralisti, eeldab, et teised ka ei võta ja nii me loemegi politsei- ja piirivalveameti seinalt kui palju pettusi on.”

“Ma kardan, et meil on need Vene trollid võrgustikes sees. Kui meil on kriisiolukord, siis hakkab tulema valeinfot. Trollid teavad, kuidas algoritmidega mängida,” rõhutas Poudel ja märkis, et on kaks võimalust – arendada oma sotsiaalmeedia pädevust või lihtsalt mitte tundmatuid inimesi enda sõbraks lisada.

In conclusion, the presence of friendly internet trolls like Diana Poudel in Estonia serves as a reminder of the importance of positivity and kindness in online interactions. Poudel’s ability to maintain a friendly and engaging online presence, even with political figures, sets a strong example for others to follow. Her approach demonstrates how social media can be used as a tool for constructive and respectful dialogue, rather than a platform for negativity and hostility. By fostering a culture of friendliness and inclusion online, individuals like Poudel are contributing to a more harmonious and connected society in Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga