Sinner kaotas seti, aga jõudis Rotterdamis veerandfinaali | Tennis

2261271h196at24

Tennisefännid üle kogu Eesti jälgisid põnevusega, kuidas Anett Kontaveit võitles end Rotterdamis veerandfinaali. Kuigi ta kaotas avaseti kreekalasele Maria Sakkarile, näitas Kontaveit oma võitlusvaimu ja suutis võidukalt edasi liikuda. Eestlased on uhked oma tennisestaari saavutuste üle ning toetavad teda tulevastes mängudes. Kontaveiti saavutus on tõeline inspiratsiooniallikas kõigile spordisõpradele üle kogu riigi.

Esimest turniiri Austraalia lahtiste meistrivõistluste võitjana mängiv Jannik Sinner (ATP 4.) jõudis Hollandis Rotterdamis peetaval ATP 500 kategooria tenniseturniiril veerandfinaali.

Noor itaallane alistas pea kaks tundi kestnud kohtumises 6:3, 3:6, 6:3 Prantsusmaa vanameistri, 37-aastase Gael Monfilsi (ATP 70.).

Seejuures lõpetas Sinner Rotterdamis Monfilsi võiduseeria, prantslane oli seal järjest võitnud 11 kohtumist – nii 2019. kui 2020. aastal võttis ta Rotterdamis võidu, vahepealsetel aastatel polnud ta seal mänginud.

Monfils sai küll kirja rohkem äralööke – 21 Sinneri 13 vastu – ja tegi ühe lihtvea vähem, aga viimastel kuudel suurepärast mängu näidanud Sinner jäi siiski peale.

“Mul oli teises setis üks rabe geim ja see tõi mängu kohe pöörde,” ütles Sinner pärast matši. “Usun, et sellised mängud aitavad kõvasti areneda, eriti vaimse poole pealt. Kui sa ei näita enda parimat tennist, aga suudad kuidagi ikkagi võita.”

Veerandfinaalis läheb Sinner vastamisi kunagise maailma kolmanda reketi, praegu 309. real paikneva kanadalase Milos Raoniciga. Varem ei ole nad omavahel mänginud. Raonic oli teises ringis 6:4, 6:4 parem Kasahstani esindavast Aleksandr Bublikust (ATP 23.).

Selle tabelipoole teise poolfinalisti selgitavad soomlane Emil Ruusuvuori (ATP 55.) ja kodupubliku ees mängiv Tallon Griekspoor (ATP 29.). Ruusuvuori alistas teises ringis 6:3, 6:3 sakslase Jan-Lennard Struffi (ATP 25.) ja Griekspoor sai 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (4) jagu poolakast Hubert Hurkaczist (ATP 8.).

Loe rohkem:  Võistluskeelu alt vabanenud Halep kaotas endisele maailma teisele reketile | Tennis

Kokkuvõttes võib öelda, et Sinneri esitus Rotterdamis oli muljetavaldav, kuigi ta kaotas seti. Tema suurepärane mäng tõi talle siiski koha veerandfinaalis ning näitas tema potentsiaali tennisemaailmas. Kuigi kaotus võib tunduda pettumusena, on oluline meeles pidada, kui kaugele ta selles turniiril jõudis. See annab talle kindlasti enesekindlust ja motiveerib teda veelgi rohkem pingutama. Järgmistes turniirides on kindlasti põhjust oodata suuri saavutusi tema poolt.