Saksamaa võitis paarissegateate, Eesti esikaheksas | Laskesuusatamine

2222466hb8f7t24

Tere tulemast kõigile! Täna on suur päev Eesti laskesuusatamise fännidele, kuna Saksamaa võitis paarissegateatevõistluse ning Eesti võistkond saavutas auväärse kaheksanda koha. See oli pingeline võistlus ja meie sportlased näitasid suurepärast tehnilist oskust ning visadust. See tulemus on suurepärane saavutus meie laskesuusatamisele ning toob kaasa palju põnevust ja uhkust meie riigi jaoks. Kiitus meie sportlastele ja nende treeneritele ning suured tänud kõigile, kes neid toetasid. Loodame, et see on alles algus suurepärasele hooajale!

Laskesuusatamise maailma karika etapil Antholz-Anterselvas võitis paarissegateatesõidu Saksamaa võistkond koosseisus Vanessa Voigt ja Justus Strelow (0+1; 38.58,0). Susan Külm ja Rene Zahkna saavutasid kaheksanda koha (1+9; +1.05,8).

Külm kasutas avavahetuses kaht varupadrunit ja andis teatepulga üle 13. kohal. Zahkna vajas lamadestiirus ühte varu, kuid läbis püstitiiru puhaste paberitega ja kergitas Eesti viiendaks. Poolel võistlusmaal hoidis liidrikohta Saksamaa, kellele järgnesid 20-sekundilise kaotusega Norra ja Austria. Eestit edestas veel USA, selja taha jäid Prantsusmaa ja Soome.

Rajale naasnud Külm pidi lamadestiirus appi võtma ühe varupadruni, aga püstitiirus lasi ta eksimusteta, lubades Zahkna tagasi rajale kuuendal kohal. Zahkna kasutas lamadestiirus kahte varu ja jätkas võistlust kaheksandal kohal, ent pidi püstitiiru järel trahviringile minema. Suusarajal leidis Zahkna lisakäigu ja tõstis Eesti finišiks kaheksandale kohale.

Võitjaks tulnud Saksamaa paar lasi peaaegu veatult, ainus möödalask tuli viimase vahetuse viimases tiirus. Teise koha pälvis Norra duo Vetle Sjaastad Christiansen – Ingrid Landmark Tandrevold (0+8; +11,3) ja kolmandaks tuli Austria tandem Lisa Theresa Hauser – Simon Eder (0+4; +28,3).

Esikolmiku ja Eesti vahele mahtusid Itaalia (1+6; +37,9), Läti (1+6; +39,1), Soome (0+7; +41,4) ja Prantsusmaa (2+10; +1.00,1). Kümne parema seas lõpetasid veel USA (2+7; +1.09,5) ja Ukraina (0+6; +1.09,9).

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Eesti neidudel õnnestub kodusel MM-il sõita esikümnesse? | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Kokku tuleb rajale 25 laskesuusapaari. Eestit esindavad Susan Külm ja Rene Zahkna, kes võistlevad numbri all 14.

Tänavuses MK-sarjas on paarissegateatesõit olnud kavas korra hooaja avaetapil Östersundis, kus võidutsesid rootslased Sebastian Samuelsson ja Hanna Öberg. Samuelsson on täna taas stardis, kuid Öbergi asemel saab võimaluse Mona Brorsson.

Östersundis järgnesid Rootsi paarile Norra ja Prantsusmaa tandemid. Täna stardivad Norra eest Vetlje Sjaastad Christiansen ja Ingrid Landmark Tandrevold, Prantsusmaad esindavad Julian Simon ja Emilien Jacquelin.

Naised läbivad suusarajal 6 km ja mehed 7,5 km pikkuse teekonna.

Kokkuvõttes võib öelda, et Saksamaa domineeris laskesuusatamise paarissegateate võistlusel, võites esikoha. Eesti võistkond saavutas kaheksanda koha, mis on siiski hea tulemus rahvusvahelisel tasemel võistlusel. Jätkuvad jõupingutused ja treeningud aitavad kindlasti Eesti laskesuusatajatel jõuda veelgi paremate tulemusteni tulevikus. Oluline on keskenduda positiivsetele külgedele ja õppida kogemustest, et järgmistel võistlustel veelgi paremini esineda. Tuleb tunda uhkust saavutatud tulemuste üle ja jätkata järjekindlalt treeningutega, et tulevikus veelgi paremini esineda.