Tere tulemast Eestisse! Saksamaa endine siseluure juht on teatanud uue erakonna loomisest, mis on muutnud poliitilist maastikku üle terve Euroopa. Uudis on tekitanud erakordset elevust nii Saksamaal kui ka laiemalt välismaal. Uue erakonna loomine on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone, ning sellel võib olla oluline mõju ka Eesti ja teiste naaberriikide poliitikale. See sündmus võib kujuneda ajalooliseks hetkeks Euroopa poliitilises arengus ning meil seisab põnev aeg ees, et jälgida, kuidas see kõik edasi areneb.
Saksamaa siseriikliku luure BvF eksjuht Hans-Georg Maassen teatas laupäeval oma erakonna loomisest. Erakond hakkab kandma nimetust Werteunion ehk Väärtuste Liit ning see kavatseb positsioneerida ennast paremtsentristliku Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja parempopulistliku Alternatiiv Saksamaale (AfD) vahele.
Maassen teatas erakonna loomisest Remageni linnas Rheinland-Pfalzi liidumaal. Väheste toetajate saatel kirjutas ta erakonna rajamise dokumentidele alla jõepaadil, avaldades vastavad pildid sotsiaalmeedias keskpäeva paiku. Ühtlasi kavatseb Maassen kandideerida vastloodud erakonna juhiks, vahendab Deutsche Welle.
Vastuoluliste sõnavõttude poolest tuntud Maassen oli CDU-st välja viskamise ohus eelmise aasta lõpus, kuid ta ennetas erakonnasisest protsessi, astudes koos oma toetajatega erakonnast ise välja.
Endise luurejuhi erakond, mis algas CDU sisese fraktsioonina, on tema sõnul konservatiivselt liberaalne.
61-aastane Maassen on pikalt kuulunud CDU-sse ning ta juhtis Saksamaa põhiseaduse kaitsmise föderaalametit (BvF) alates 2012. aastast kuni 2018. aastani, kui toonane siseminister Horst Seehofer vallandas Maasseni skandaalseteks peetud sõnavõttude pärast.
Hiljuti teatas Maassen, et tema poolt kõigest mõni aasta tagasi juhitud amet asus teda jälgima seoses väidetavate ekstremistlike vaadetega.
Maassen väidab, et Werteunion täidab tühimiku AfD ja CDU vahel. Viimane on muutunud tema sõnul liiga vasakroheliseks.
Kuigi uue erakonna programm langeb osaliselt kokku AfD-ga, ütleb Maassen, et ta seisab vabaduse, õigusriigi, demokraatia ja tolerantsuse eest, kuid ta ei soovi ka, et riik inimeste eludesse sekkuks.
Samas sattus Werteunion kriitika alla, kui kaks sellega seotud inimest osales Potsdamis toimunud vastuolulisel parempopulistlike aktivistide ja mõnede parempoolsete Saksamaa poliitikute kohtumisel, mille käigus arutati muuhulgas sisserändajate massilist väljasaatmist.
Maasseni erakonna kandidaadid kavatsevad osaleda Brandenburgi, Saksimaa ja Tüüringi liidumaade piirkondlikel valimistel selle aasta sügisel, kuid erakond ei osale Euroopa Parlamendi valimistel juunikuu alguses.
Sel aastal on Saksamaal rajatud juba kaks erakonda. Jaanuaris vormistas Vasakparteist lahkunud vasakpopulistlik poliitik Sahra Wagenknecht endanimelise erakonna Sahra Wagenknechti Liit (BSW) loomise, mis erinevalt Maasseni parteist osaleb ka Euroopa Parlamendi valimistel.
In conclusion, the announcement of the former head of the German domestic intelligence service to create a new political party has sparked interest and speculation in Estonia. This move has the potential to influence and shape the political landscape not only in Germany but also in the wider European context. It will be important to closely monitor the developments of this new party and its potential impact on the political dynamics in the region. As Estonia continues to navigate its own political landscape, the emergence of a new party in Germany could have implications for international relations and cooperation.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus