Tere tulemast Eestisse, kus Saksa rongijuhid on taas alustanud streiki, pannes reisijad ja rongiliikluse keerulisse olukorda. See pole mitte ainult Saksamaa probleem, vaid mõjutab ka rongiliiklust üle kogu Euroopa, sealhulgas Eestis. Streik esitab väljakutse nii reisijatele kui ka rongioperaatoritele ning sunnib kõiki osapooli leidma lahendusi, et tagada reisijate ohutus ja rongiliikluse sujuvus. Tutvustame teile lähemalt selle olukorra mõjusid ja tagajärgi ning jagame viimaseid uudiseid selle kohta, kuidas see võib mõjutada teie reisiplaane Eestis.
Saksamaa rongijuhid alustavad sel nädalal 35-tunnist streiki, nõudes palgatõusu ja lühemat tööpäeva. Saksa rongijuhid streikisid ka jaanuaris.
Streigi kuulutas välja rongijuhtide ametiühing GDL, mis nõuab töönädala lühendamist 38-lt tunnilt 35-le. Rongijuhid nõuavad veel ka palgatõusu, vahendas Deutsche Welle.
Kaubarongide juhid alustavad streiki kolmapäeva õhtul, reisirongide juhid alustavad streiki neljapäeva varahommikul.
“Alustame streigilainet. Selle raames pole raudtee enam usaldusväärne transpordivahend,” teatas GDL-i juht Claus Weselsky.
Rongijuhid streigivad 35 tundi, kuna nõuavad 35-tunnist töönädalat. Weselsky ütles, et streigi eest vastutab raudteefirma Deutsche Bahn.
“See streik kestab kokku 35 tundi. Kolmkümmend viis tundi, et kõik riigis saaksid aru, millega see on seotud. Nimelt 35-tunnise nädalaga,” rääkis Weselsky.
Streik mõjutab oluliselt sakslaste liiklusvõimalusi. Streik avaldab veel ka negatiivset mõju riigi majandusele. Samal ajal on Saksa majanduse seis viimaste kuude jooksul halvenenud.
Saksamaal on aga aina rohkem probleeme. Verdi ametiühing teatas esmaspäeval samuti, et Lufthansa maapealsed töötajad hakkavad sel nädalal streikima.
Keskpank teatas veebruaris, et streigid kahjustavad riigi tootlikkust ning Saksamaa võib esimese kvartali lõpuks jõuda tehnilisse majanduslangusse.
Tehniline retsessioon on majandusteadlaste kasutatav mõiste, millega tähistatakse vähemalt kaks kvartalit järjest kestnud majanduslangust.
Kokkuvõtvalt võime öelda, et Saksamaa rongijuhtide taasalustatud streik mõjutab oluliselt nii kohalikke elanikke kui ka väliskülastajaid. See tekitab ebamugavusi ja segadust, eriti reisimisel ning transpordi planeerimisel. Kuna streik on seotud palgaküsimustega, on oluline jälgida, kuidas olukord areneb ning kas osapooled suudavad jõuda vastastikusele kokkuleppele. Eelkõige tuleks arvestada reisiplaanide muutustega ja võimalusel otsida alternatiivseid transpordivõimalusi.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus