Tere tulemast Eestisse!
Viimastel päevadel on maadlusmaailmas olnud suur skandaal, kuna Rumeenia ei lubanud kahekordset olümpiavõitjat maadluse Euroopa meistrivõistlustele. See otsus on tekitanud rahvusvahelises spordimaailmas suurt poleemikat ning paljud on seda hukka mõistnud. See on tõstatanud küsimuse spordi poliitilisest mõjust ja vabaduse piiramisest spordiüritustel. Olenemata sellest skandaalist, on meil siiski võimalus nautida maadluse Euroopa meistrivõistlusi ning näha tipptasemel sportlaste võistlust. Loodame, et see skandaal ei varjuta meelelahutust ja põnevust, mida need võistlused pakuvad.
Kahel korral vabamaadluses olümpiavõitjaks tulnud Dagestanist pärit venelane Abdulrašid Sadulajevit ei lubatud Rumeenias Bukarestis toimuvatele maadluse Euroopa meistrivõistlustele.
Sadulajev ja veel kuus Venemaa koondislast ei saanud EM-iks Schengeni viisat, kuid Sadulajevi osas otsustati hiljem ümber. Siiski ei pääsenud ta Rumeeniasse, sest reedel EM-i alustama pidanud Sadulajev peatati piirivalve poolt.
Venemaa maadlusliidu president Mihhail Mamiašvili ütles, et vabamaadlejal viisaga Hispaanias probleeme polnud. “Sadulajev peatatai Bukaresti lennujaamas. Me võtsime ühendust EM-i korraldajatega, aga nemad on piirivalve ees jõuetud. Piirivalvurite sõnul oli neil Abdulrašidi viisa osas kahtlusi,” seletas maadlusliidu juht.
“Aga enne, kui ta selle viisaga Rumeeniasse jõudis, oli Sadulajev juba Schengeni alas – Hispaanias, kust ta Bukaresti lendas. Hispaanias probleeme ei olnud, ta lahkus lennujaamast ja läks sealt uuesti väravasse,” lisas Mamiašvili. “Abdulrašid reisib nüüd Venemaale tagasi.”
Kahekordne olümpiavõitja ning viiekordne maailmameister Sadulajev saab võimaluse OM-pileti teenimiseks veel kahel võistlusel: aprilli alguses Bakuus ning maikuus Istanbulis.
Kokkuvõttes on Rumeenia otsus mitte lubada kahekordset olümpiavõitjat maadluse Euroopa meistrivõistlustele kahetsusväärne. Spordis peaksid võistlejad saama võistelda oma oskuste ja saavutuste põhjal, mitte poliitiliste otsuste tõttu. Loodame, et tulevikus sellised olukorrad ei kordu ning sportlased saavad keskenduda oma treeningule ja võistlemisele ilma välise segava tegurita. Samuti on oluline, et spordiorganisatsioonid töötaksid koos, et tagada kõigile võrdne võimalus osaleda spordiüritustel.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus