Tere tulemast Eestisse! This report has shed light on the growing gap between the ultra-rich and the poor, both in Estonia and abroad. As the wealthiest individuals continue to amass more wealth, the lower-income population is falling further into poverty. This trend has significant implications for our society, economy, and the well-being of our citizens. In Estonia, we must address these disparities and work towards creating a more equitable and inclusive society for all. Join us in exploring the implications of this report and discussing possible solutions to address this pressing issue.
Rahvusvahelise mittetulundusühingu Oxfam raporti kohaselt on alates 2020. aastast maailma viie rikkaima inimese vara enam kui kahekordistunud, samas vaeseim osa elanikkonnast (viis miljardit inimest) jäi veel vaesemaks.
Esmaspäeval algab Šveitsi suusakeskuses Davosis taas nädala aega kestev Maailma Majandusfoorum. Kutsutute hulgas on miljardärid ning poliitikud. Seetõttu avaldas Oxfam uue raporti, mis näitab, et rikkad saavad rikkamaks ja vaesed jäävad vaesemaks.
Raport toob välja, et lõhe rikaste ja vaeste vahel suureneb veelgi, suure tõenäosusega saab maailm järgmise kümne aasta jooksul esimese triljonäri.
Oxfam toob välja, et varanduslik ebavõrdsus hakkas järsult kasvama pärast pandeemiat. Miljardäride vara on kasvanud kolm korda kiiremini kui inflatsioonimäär.
Uuringufirma Wealth X andmete põhjal on maailma viie rikkaima inimese vara kasvanud ligi 464 miljardi dollari võrra ehk ulatub nüüd 870 miljardi dollarini. Maailma esirikkurid on Elon Musk, Bernard Arnault, Jeff Bezos, Larry Ellison ja Mark Zuckerberg. Samal perioodil vähenes 4,77 miljardi inimese koguvara 0,2 protsendi võrra, vahendas The Guardian.
Raport toob veel välja, et vaesemad inimesed peavad rahapuuduse tõttu tegema üha rohkem tööd. Ülirikastele kuuluvate firmade kasumid aga suurenevad. Raport kutsub üles kehtestama rikkuse maksu, et taastada tasakaal töötajate ning suurfirmade omanike vahel.
Kokkuvõttes näitab see raport, et Eestis on jätkuvalt suur lõhe ühiskonna rikkamate ja vaesemate vahel. Ülirikkad muutuvad järjest jõukamaks, samal ajal kui vaesemad jäävad vaesemaks. See näitab vajadust tõsiselt käsitleda sotsiaalset ebavõrdsust ja võtta vastu meetmeid, et tagada õiglane ja võrdne ühiskond. Oluline on luua poliitikaid, mis edendavad majanduslikku õiglust ja annavad võrdsed võimalused kõigile kodanikele. Jätkuv jälgimine ja analüüs on hädavajalik selle probleemi lahendamisel.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus