Tere tulemast! Täna räägime me Rainer Saksist, kes jagab oma vaadet Navalnõi surmale Venemaal ja selle võimalikele tagajärgedele. Rainer väidab, et Navalnõi surm ei too kaasa suuri rahutusi Venemaal, vastupidiselt paljude arvamusele. Tema julge seisukoht on tekitanud palju vastukaja nii Eestis kui ka välismaal ning meil on hea meel, et ta jagab oma mõtteid meiega. Kuulame tähelepanelikult ja mõtleme kaasa, mis võivad olla järgmised sammud seoses selle tundliku teemaga.
Kremli kriitiku Aleksei Navalnõi surm Venemaal poliitilisi pingeid või rahutusi ei põhjusta, ütles julgeolekuekspert Rainer Saks “Aktuaalses kaameras”.
Saks sõnas, et kuigi Navalnõi tõstis esile paljude Venemaa inimeste jaoks tähtsaid teemasid, ei järgne tema surmale rahutusi.
“Ma ei usu, et see Venemaal tõsiselt mingeid protsesse mõjutab, aga see võib latentselt tekitada mingisugust täiendavat viha,” märkis ta.
“Navalnõi oli selline inimene, kes võitles ka Venemaa inimese väärikuse eest Venemaa süsteemis. Kõik teavad Venemaal, et varastatakse ja ta tõi selle esile ja see oli teatud hulga Venemaa inimeste jaoks siiski väga oluline. Nii et ma arvan, et tal mingi jälg jääb, aga ta ei põhjusta mingeid poliitilisi pingeid või rahutusi Venemaal,” lisas Saks.
Tema hinnangul võib Navalnõi surm mõnes lääneriigid kinnistada arusaamist, milline Venemaa praegune režiim on.
“Mul on selline tunne, et Navalnõi mõju Euroopa poliitikutele oli suurem kui Venemaa inimestele. Selles mõttes see võib, jah, kinnistada arusaamist, milline Venemaa poliitiline režiim on. Ja ma usun, et siiski mingil hetkel mingi info selle kohta, mis Navalnõiga tegelikult juhtus, ilmub ka päevavalgele,” ütles ta.
Ukraina püüab Avdijivkas vältida sissepiiramist
Ukrainas käivas sõjas on Avdijivka juures muutunud olukord Ukraina vägede jaoks keerulisemaks ning väidetavalt on osad üksused sealt ka taandumas. Saks selgitas, et praeguse informatsiooni järgi tõmbab Ukraina oma vägesid Avdijivka keskosast välja.
“Vene väed viimase nädala jooksul saavutasid nii palju edu, et see kaitsmine muutus võib-olla problemaatiliseks ja seal tekkis osale Ukraina vägedest sissepiiramise oht. Ja arvan, et selle vältimiseks, et ei tekiks selliseid võnkeid, tõmmatakse natuke tagasi,” rääkis Saks.
Ta märkis, et laiemalt sõja kontekstis Vene armeel mingit suurt edasiminekut aga ei ole.
In conclusion, the statement by Rainer Saks that Navalny’s death in Russia will not cause unrest is concerning. The international community must continue to pressure the Russian government to ensure the safety and well-being of political dissidents and human rights activists. It is essential to uphold the values of democracy and freedom of speech, and not dismiss the potential consequences of such a tragic event. Estonia will continue to stand in solidarity with those fighting for justice and democracy in Russia, and calls for a thorough investigation into Navalny’s treatment and the circumstances leading to his death.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus