Tere tulemast! Täna räägime Eesti huumorist ja selle olulisusest meie elus. Üks silmapaistvamaid Püstjalakoomikuid siin alas on Ann Vaida. Tema teravmeelne ja intelligentne lähenemine huumorile on aidanud paljudel üle saada elu traagilistest hetkedest. Ann Vaida suudab tuua naeru ka kõige raskematel hetkedel ning tema võime muuta meie perspektiivi on muljetavaldav. Tule ja avasta koos meiega, kuidas huumor võib olla võtmeks traagika ületamisel!
Püstjalakoomik Ann Vaida usub, et ka traagiliste sündmuste – näiteks sõja – üle võib nalja teha, sest huumor aitab raskete aegadega toime tulla.
Varem muude tööde ja tegemiste kõrvalt püstjalakoomikuna tegutsenud Ann Vaida on viimased pool aastat täiskohaga professionaalne püstjalakoomik olnud. Koomiku sõnul on see üks tema elu parimaid otsuseid olnud. “Ma räägin inimestele nalju ja elan sellest ära,” rõõmustas ta “Vikerhommikus”.
Laupäeva õhtul toimub Tallinnas Sõpruse kinos Ukrainat toetav heategevuslik üritus “Stand-Up Ukraina nimel”, kus astuvad üles mitmed püstjalakoomikud Eestist ja välismaalt. Kuigi laupäevaõhtusel üritusel Vaida Ukrainat nalja sisse panna ei plaani, on ta seda varem teinud. “Kui mul on mingi mõte, mis on olnud sõjaga seoses ja see tundub mulle vaimukas või kuidagi irooniline, teen selle ära,” sõnas ta ning rõhutas, et huumor aitab traagikast üle saada.
“Ma olen sõjanalju ka Eestist väljas teinud ja mida kaugemale lähed, seda raskemaks läheb. Eestis publik naerab, meie ingliskeelsetel sõudel käivad tihti ukrainlased, nad naeravad kõige valjemini. Aga kui ma tegin Inglismaal sõjanalja – vaikus. Dünaamika ongi selline, et mida rohkem sa sellest räägid, mida rohkem see su igapäevaelus on, seda rohkem sa selle naljaga suhestud. Loomulikult on siis Eestis rohkem lubatud,” arutles ta.
Vaida usub, et nalja võib kõige üle teha. “Sa pead seda hästi tegema, nii lihtne see ongi,” märkis ta. Vanad naljasaated, mida enam naljalt eetrisse ei lastaks, on aga koomiku sõnul oma aja peegeldus. “Nali on kunst, mis peegeldab toda hetke ühiskonnas,” usub ta.
Selleks, et naljad tööle hakkaksid, käivad koomikud vaba mikrofoni üritustel katsetamas, kuidas publik reageerib. “Kui sa avatud mikrofoni üritusel teed nalja, mis ei toiminud, siis see ongi see koht kus sa saad kvaliteedi kontrolli ära teha ja oma nalja viimistleda. Kui aga piletiga üritusel välja ei tule, pead endale otsa vaatama ja küsima, mis täna valesti läks,” selgitas ta, kuidas üks nali lavavalmis saab.
Koomik Ann Vaida on tõestanud, et huumor aitab inimestel üle saada traagilistest olukordadest. Tema enda kogemused ja elutarkus on inspireerivad ning näitavad, et naer on võimas ravim. Eesti inimestel on õnn, et nad saavad nautida tema etendusi ja saada osa tema positiivsest energiast. Vaida suudab oma esinemistega tuua rõõmu ka kõige raskematesse olukordadesse, aidates inimestel leida lootust ja naerda isegi kõige traagilisemate asjade üle. Tema koomik oskus on imetlusväärne ja tema lugu innustav.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus