Prantsusmaa sai kesise mängu järel penaltiseerias Portugalist jagu | Jalgpalli EM

2464189h5e72t24

As the sun dips over the Baltic Sea, Estonia holds its breath as the national football team marches onto the pitch, ready to face European powerhouse Portugal in the European Championships. The stage is set for a battle of wits and skill, with a nation’s pride on the line. This is more than just a football match – it’s a test of endurance and mettle. Will Estonia’s underdog spirit be enough to topple the Portuguese giants, or will the “Selecção” prove their reign supreme? The tension is palpable in the Estonian capital, as the roar of the crowd echoes through the air.

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel mängisid Prantsusmaa ja Portugal veerandfinaalis nii normaal- kui lisaaja väravateta viiki, aga prantslased realiseerisid järgnenud penaltiseerias kõik oma 11 meetri karistuslöögid ja pääsesid nelja parema sekka, kus neid ootab Hispaania.

Avapoolaja kompavat ja võimalustevaest mängupilti iseloomustab hästi fakt, et tegemist oli alles teise mänguga EM-i ajaloos, kui kumbki meeskond ei jõudnud esimese 45 minutiga karistusalas pealelöögini – esimene oli samade koondiste vaheline poolfinaal 1984. aastal.

Portugali poolelt paistis esimesel kolmveerandtunnil silma vasakul äärel mitmel korral hea tehnikaga Jules Koundest mööda saanud Rafael Leao, aga nii tema kui tema meeskonnakaaslaste söödutäpsus jättis soovida; Prantsusmaal avanes paar kiirrünnakuvõimalust, ent kaitses tegutses kindlalt vanameister Pepe ja ka kaheksandikfinaalis säranud Diogo Costa jaoks polnud tööpäeva esimene vaatus keeruline.

Tund aega kestnud mängu järel leidis Joao Cancelo esmalt suurepärase välisküljesööduga Bruno Fernandese, kelle löögi pareeris Mike Maignan; paar minutit hiljem andis Leao madala söödu värava ette ning Maignan jäi sel puhul ette Vitinha löögile. Kohe pärast seda ei suutnud head võimalust ära kasutada Randal Kolo Muani, 70. minutil põrkas pall väravast viie meetri kaugusel seisnud Eduardo Camavingale, ent ka Madridi Reali mees ei suutnud oma võimalust ära kasutada.

Loe rohkem:  Hispaania alistas tulises favoriitide veerandfinaalis Saksamaa | Jalgpalli EM

Kui mõlema meeskonna – eriti Prantsusmaa – ründetegevus jättis kohtumise jooksul soovida, siis kaitseosakonnas tegid mehed suurepärase mängu. Eriti paistis Prantsusmaa poolelt silma William Saliba ning teisel pool väljakut 41-aastane Pepe, kes veel normaalaja viimasel minutil töötas mitukümmend meetrit tagasi, et takistada Marcus Thurami veetud kiirrünnakut ning blokeeris seejärel lisaajal ka kahvatu esituse teinud Kylian Mbappe löögi.

120 minutiga väravaid ei löödud ja nii selgus Hispaania vastane teisipäevases poolfinaalis penaltiseeriaga, kus Prantsusmaa realiseeris kõik oma viis lööki ning Portugali kolmanda mehena palli taha läinud Joao Felix saatis oma 11 meetri karistuslöögi posti.

Koduseinte toetust nautiv Saksamaa alustas alagrupis võimsa 5:1 võiduga Šotimaa üle, alistas seejärel ka Ungari 2:0 ning viigistas viimases voorus Niclas Füllkrugi üleminutite väravast Šveitsiga 1:1, mis tõi ka alagrupi võidu. Kaheksandikfinaalis saadi jagu Taanist 2:0.

Hispaania koondis võitis alagrupis kõik kolm mängu ega lasknud endale lüüa ainsatki väravat: kõigepealt saadi jagu Horvaatiast 3:0, seejärel Itaaliast 1:0 ja viimases voorus edasipääsus osas tähtsusetus mängus ka Albaaniast 1:0. Kaheksandikfinaalis võideti Gruusiat 4:1.

Saksamaa ja Hispaania näol on tegemist Euroopa meistrivõistluste ajaloo kahe edukaima koondisega, mõlemal on kolm tiitlit. Viimati kohtuti omavahel mullu novembris maailmameistrivõistluste finaaliturniiri alagrupis ja siis jäi mäng viiki 1:1.

Hilisemas mängus kohtuvad Portugal ja Prantsusmaa. Portugal võitis esimeses alagrupimängus Tšehhit 2:1 ja teises Türgit 3:0 ning sai lubada viimases voorus luksust kaotada Gruusiale 0:2. Kaheksandikfinaalis tuli võit Sloveenia üle alles penaltiseeria abil. Lisaajal eksis Cristiano Ronaldo penaltil, aga järgnenud seerias enam mitte.

Prantsusmaa koondis on kulgenud senisel EM-finaalturniiril väga ökonoomselt, kui mitte arvestada Kylian Mbappe ninaluumurdu ja maskis mängimist. Kõigepealt saadi jagu Austriast 1:0, seejärel tehti Hollandiga 0:0 viik ja viimases voorus 1:1 viik ka Poolaga. Kaheksandikfinaalis võideti vastaste 85. minuti omaväravast Belgiat 1:0.

Loe rohkem:  EM-i blogi | Bellingham: 30 sekundi ja ühe löögiga võib kõike juhtuda | Jalgpalli EM

Portugali ja Prantsusmaa eelmisest omavahelisest mängust on möödas pisut enam kui kolm aastat, sest vastamisi oldi ka 2021. aasta EM-finaalturniiri alagrupis ja siis lõppes kohtumine 2:2. Seejuures neljast väravast kolm löödi penaltist ja Ronaldo realiseeris mõlemad oma sooritused.

As the dust settles on the intense penalty shootout between Estonia and Portugal, it’s clear that the Little Blue and Whites have earned their place in the history books. Despite falling short of the win, Estonia’s determination and resilience in the face of adversity have won the hearts of fans across the nation. The team’s performance has sparked a sense of pride and unity among the Estonian people, and as they look to the future, it’s clear that this young team has a bright future ahead of them.