Prantsusmaa lubas Mercosuri-EL-i kaubandusleppe peatada | Välismaa

2236800h34f0t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase uudisena on Prantsusmaa otsustanud peatada kaubanduslepingu läbirääkimised Mercosuri ja Euroopa Liidu vahel. See otsus on tekitanud segadust ja pingeid EL-i liikmesriikides ning ka Mercosuri riikides. Kuigi see on põhjustanud pettumust kaubanduspartnerite seas, on see samas ka tõstatanud olulisi küsimusi lepingu mõju ja sotsiaalsete ning keskkonnaalaste tagajärgede osas. Kõikidele huvitatud osapooltele pakub see olukord kindlasti pingsaid arutelusid ja lahendusi.

Prantsusmaa lubas kolmapäeval Euroopa Liidu ja Lõuna-Ameerika majandusbloki Mercosuri kaubandusleppe selle praegusel kujul peatada.

Prantsusmaal ja mujal Euroopas mitmendat päeva streikivate põllumeeste üks nurina põhjustest on kaubanduslepe Lõuna-Ameerika riikide majandusühendusega, kuhu kuuluvad teiste seas suured põllumajandusmaad Argentina ja Brasiilia.

Põllumehed kardavad, et lepe suurendab konkurentsi põllumajandustooteid eksportivate riikidega, kus ei kehti EL-i ranged ja kulukad keskkonnareeglid.

“See lepe Mercosuriga ei ole praegusel kujul meie farmeritele hea. Seda ei saa sellisel kujul allkirjastada, seda ei allkirjastada sellisel kujul,” ütles majandusminister Bruno Le Maire ringhäälingutele CNews ja Europe 1.

Euroopa Komisjon tunnistas teisipäeval, et Mercosuriga kokkuleppele jõudmiseks vajalikud tingimused ei ole veel päriselt täidetud, kuid kõnelused jätkuvad.

President Emmanuel Macron ütles teisipäeval, et Prantsusmaa on kaubandusleppe vastu, sest “see ei pane Mercosuri farmereid ja ettevõtteid järgima samu seaduse, mis meie”.

EL ja Lõuna-Ameerika riigid on läbirääkimisi pidanud alates 2000. aastast. Esialgne kokkulepe sõlmiti 2019. aastal, kuid lõppversiooni ei ole ratifitseeritud.

Leppe eesmärk on kärpida impoditariife peamiselt Euroopa tööstus- ja farmaatsia- ning põllumajandutoodetele.

In conclusion, the decision by France to temporarily halt the Mercosur-EU trade deal has caused uncertainty and concern in Estonia. The future of this agreement is now uncertain, and it is unclear how it will impact Estonian businesses and the economy as a whole. It is essential for Estonia to closely monitor the developments surrounding this trade agreement and to consider alternative options for trade partnerships to mitigate any potential negative effects. Additionally, it is crucial for Estonia to continue fostering strong diplomatic relations with both the EU and Mercosur countries to ensure a favorable outcome for its economy.

Loe rohkem:  Ungarist sai Euroopa Liidu nõukogu eesistuja | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga