Poolajal juhtinud Tartu Ülikool kaotas eurosarjas suurelt | Korvpall

2226216h3eb6t24

Tartu Ülikool’s recent loss in the European basketball tournament has sparked widespread disappointment and concern among fans and supporters. The team, which had been leading at halftime, ultimately suffered a significant defeat, leaving many questioning the factors behind the unexpected turnaround. With such a strong start, the loss has undoubtedly raised questions about the team’s performance and potential adjustments needed to prevent similar outcomes in the future. As the sports community in Estonia reflects on this disappointing result, there is a renewed focus on the team’s resilience and determination to bounce back stronger.

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkas esmaspäeva õhtul korvpalli Põhja-Euroopa liigat, kuid pidi A-alagrupi eelviimases kohtumises Poola klubi Lublin Stardi paremust tunnistama.

Lublin haaras koduplatsil avaveerandil ohjadest ning asus kohtumist viiega juhtima, kuid Tartu ronis kaotusseisust välja ning jäi veerandi lõpus hoopis ise neljaga peale. Teisel veerandil paisus tartlaste edu üheksale punktile, aga vastased vastasid 12:0 spurdiga ning läksid ise juhtima. Tartu Ülikool lõpetas aga poolaja 14:4 spurdiga ning läks poolajale seitsmepunktilise eduseisuga.

Kolm minutit pärast kolmanda veerandi algust asus Tartu üheksaga juhtima, kuid siis tormas Lublin neist taas mööda ja läks suurepärase lõpuga otsustavale veerandile vastu 67:58 eduseisul. Neljandal veerandil paisus ühel hetkel vahe 17-punktiliseks ja Tartu Ülikool pidi lõpuks 75:85 (23:19, 21:18, 14:30, 17:18) kaotusega leppima.

Kapten Märt Rosenthal tegi suurepärase mängu ja jäi kolmikduublist ühe söödu kaugusele, lõpetades mängu 16 punkti, 13 lauapalli ning üheksa resultatiivse sööduga. Rinalds Malmanis viskas 19 punkti ja haaras viis lauapalli.

Võitjate eest tegi keskmängija Barret Benson samuti vinge esituse, kui skooris väljakult 87-protsendilise täpsusega 35 punkti, lisades sellele veel 13 lauapalli.

Loe rohkem:  Jokic vedas Nuggetsi olulise võiduni lähikonkurendi üle | Korvpall

Tartu on A-alagrupis teeninud neli võitu ja kaks kaotust. Kaheksaliikmelisest grupist pääsevad edasi neli parimat, kolmapäeval minnakse alagrupi viimases mängus vastamisi grupiliidri BC Juventusega.

Kuigi Tartu Ülikooli meeskond kaotas eurosarja mängus suurelt, ei tohiks see neid heidutada. Oluline on õppida sellest kogemusest ja püüda paremat tulemust järgmistel mängudel. Kuigi tulemus võib olla pettumust valmistav, tuleb meeskonnal jääda positiivseks ja keskenduda edaspidisele ettevalmistusele. Loodame, et Tartu Ülikooli meeskonnal õnnestub oma mängu parandada ja tulevikus eurosarjas paremaid tulemusi saavutada. Eestis on kindlasti palju fänne, kes toetavad meeskonda sellel teekonnal ning on uhked nende saavutuste üle.