Pokk sooritas Poolas võimsa kaksikduubli | Korvpall

2105327h7200t24

Eestlase Janari Pokki võimas esitus Poolas ei jätnud kedagi ükskõikseks. Korvpalluri kaksikduubel pani vastased tummaks ja publiku metsikult rõkkama. Pokki täpne visketabavus ja silmapaistev kaitsemäng tõid talle kahtlemata mängu MVP tiitli. Eestlase edulugu Poolas kõlas kaugele ning tõestas tema talenti ja pühendumust spordile. Janari Pokk on taas tõestanud, et Eesti korvpallurid on maailmatasemel mängijad, kelle võimed võivad üllatada ja võita igal võistlusel.

Välismaal mängivate Eesti naiskorvpallurite tegemisi kajastavas kokkuvõttes on sel korral kesksel kohal Poola kõrgliiga, kus Mailis Pokk ja Poznan lõpetasid põhiturniiri võiduga ning lähevad veerandfinaalidele vastu seitsmenda asetusega.

Mailis Pokk ja Poznan (9-11) lõpetasid Poola kõrgliigas laupäeval põhiturniiri võiduga, kui kodusaalis saadi 84:59 jagu võiduta jäänud Pruszkowist (0-20). Eestlanna viibis platsil 25 minutit ning kogus selle ajaga 13 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 1/4), 13 lauapalli, kolm resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea, vahendab Basket.ee.

Mõned päevad varem mängis Poznan põhiturniiri eelviimases kohtumises võõrsil Toruni (7-13) vastu ja kaotas 83:93. Tolles matšis oli Pokk väljakul 19 minutit ning kogus kuus punkti (kahesed 2/4, vabavisked 2/2), kaks lauapalli ja neli isiklikku viga.

Poznan lõpetas põhiturniiri seitsmendal positsioonil ning läheb kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias vastamisi tabeli teise naiskonna Gorzow Wielkopolskiga (16-4). Mõlemad omavahelised põhiturniiri heitlused võitis Gorzow Wielkopolski, kui oktoobris peetud kodumängus olid nad paremad 90:78 ning jaanuari alguses Poznanis 87:72.

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-16) pidid Portugali kõrgliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, kui võõrsil jäädi 48:65 alla tabelis teist kohta hoidvale GDESSA (15-4) naiskonnale. Eestlanna arvele jäi 36 minutiga oma tiimi parimana 14 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 4/6, vabavisked 2/2), kuus lauapalli ja kaks isiklikku viga.

Loe rohkem:  Sabonis tegi kolmikduubli, aga Sacramento kaotas viimase sekundi viskest | Korvpall

Põhiturniiri lõpuni on Portugalis veel kolm vooru ning järgmise liigamängu peab Ferragudo 3. märtsil, kui võõrustatakse liiga liidrina jätkavat Sportivat (17-2).

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (16-1) pidid Rootsi naiste kõrgliigas sel hooajal tunnistama esimest kaotust, kui võõrsil jäädi 74:84 alla lähimale jälitajale Lulea Basketile (15-2). Noor eestlanna platsil ei käinud. Põhiturniiril on jäänud mängida veel viis vooru ning Södertälje järgmiseks vastaseks 28. veebruaril toimuvas matšis on Högsbö (9-8).

Ookeani taga said Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (13-14) eelmisel nädalal tunda nii võidurõõmu kui kaotusekibedust. Esimesena teeniti juurde võit, kui numbritega 67:54 mängiti üle UCF (12-14). Asi kogus 30 minutiga viis punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3), ühe lauapalli, kuus resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Nädala teises kohtumises jäid Asi ja Oklahoma State 56:91 alla üleriigilises pingereas 23. kohal olevale Oklahoma ülikoolile (20-7). Eestlanna arvele kogunes 35 minutiga 12 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/4), neli lauapalli, kuus resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (23-4) said samuti juurde nii võidu kui kaotuse. Ootamatult kindel allajäämine 35:67 tuli Vermonti (19-10) ülikooli vastu. Sepp mängis tolles matšis 13 minutit ning kordas oma selle hooaja punktirekordit viis silma (kahesed 1/2, kolmesed 1/2). Lisaks kogus eestlanna ühe lauapalli, kaks korvisöötu, kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Nädala teises kohtumises leiti aga taas võidusoon üles, kui 59:39 mängiti üle UMass Lowell (4-22). 21-aastane Sepp teenis mänguaega viis minutit ning sai ainsa märkena protokolli kirja ühe pallikaotuse.

Kokkuvõttes võib öelda, et Pokk näitas Poolas muljetavaldavat mängu, saavutades kaksikduubli ja aidates oma meeskonna võidule. Tema oskused ja panus näitavad tema pühendumust korvpallile ja võidujanu. Pokk on kindlasti tõestanud end tugeva mängijana nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil ning tema tulevik korvpallurina paistab helge. Eestis on põnev jälgida tema edasist arengut ja saavutusi väljakul.

Loe rohkem:  Veesaare ülikool sai Märtsihullusel edasi, Kentucky langes konkurentsist | Korvpall