Pildid: Mati Undi muuseumis avati näitus Undi erilistest isiklikest esemetest | Kirjandus

2239176h67f9t24

Tere tulemast Mati Undi muuseumisse! Külastajaid ootab eriline võimalus astuda kirjaniku isiklikku maailma, sest just avati näitus Undi erilistest isiklikest esemetest. Pildid, mis on välja pandud, annavad ainulaadse võimaluse saada aimu Mati Undi elust ja mõtetest, mis muidu jääksid varjatuks. Kirjandushuvilistele pakub see avastusretk kindlasti väärtuslikku kogemust ning võimaldab paremini mõista Mati Undi olulisust Eesti kultuuriloos. Ära lase endast seda võimalust mööda!

1. veebruaril avati Tallinna Kirjanduskeskuse Mati Undi muuseumis näitus “Asjade argipäev” ja esitleti Loomingu Raamatukogu kuldsarjas ilmunud Mati Undi teost “Via regia. Elu võimalikkusest kosmoses”.

Näitusel “Asjade argipäev” on väljas viis väga isiklikku eset, mille kõigiga on seotud eriline lugu. Näiteks saab näha kassi kuju, mille Mati Unt kinkis Ly Undile sünnipäevaks, portfelli, mis liikus Undi käest Üllar Saaremäe kätte või saab teada, millise raamatusoovitusega pani Mati Unt Andrus Vaariku elu teistmoodi vaatama.

“Üks erilisemaid esemeid on rändkarikas Munker, mille on meie kätte usaldanud salajane lugemisklubi Munk,” selgitas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. “Munk sai alguse ühest Mati Undi soovituslike raamatute nimekirjast, mida üks seltskond hakkaski süsteemselt läbi lugema ning üle andma ka rändkarikat Munker – salapärast puust raamatut, mida ehib Mait Malmsteni meisterdatud saviskulptuur. Karikas koos teiste asjadega on nüüd mõneks ajaks avalikkusele uudistamiseks välja pandud.”

Lisaks näituse avamisele toimus ka Loomingu Raamatukogu kuldsarjas ilmunud Mati Undi teoste “Via regia. Elu võimalikkusest kosmoses” esitlemine. Mati Undist ja tema loomingust rääkisid Marju Lauristin ja Maimu Berg.

Kokkuvõttes oli Mati Undi muuseumis avatud näitus tema erilistest isiklikest esemetest väga emotsionaalne kogemus. Näitus andis külastajatele võimaluse sukelduda Undi eraellu ning saada paremat arusaama tema isiksusest ja loometööst. Esitletud pildid ja esemed tõid esile Undi mitmekülgsust ning sügavat sidet tema loominguga. See oli võimalus austada Eesti kirjanduse suurkuju pärandit ning tunda end osana tema elust. Näitus jääb kindlasti meelde kõigile, kes külastasid Mati Undi muuseumi ning aitasid hoida tema mälestust elus.

Loe rohkem:  Indrek Hirve luuletused. Kuus luuletust talvisele Tartule | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga