Pildid: Fotografiskas avati Simen Johani näitus “Paradiisi ootuses” | Kunst

2311497h3545t24

Tere tulemast Fotografiskas avatud Simen Johani näitusele “Paradiisi ootuses”! See ainulaadne näitus viib teid unustamatule visuaalsele teekonnale, mis kutsub esile igatsuse ja lootuse paradisiooteludele. Johani pildid on täis sügavat emotsionaalsust ja ilu, püüdes tabada hetki, mis kannavad endas salapära ja võlu. Tema visuaalne keel on võimas ja haarav, pannes vaataja unistama ja mõtlema elu sügavamate tähenduste üle. Astuge sisse sellele kunstilisele rännakule ja avastage ise tõeline paradisiooteluste jõud.

Reedel avati Fotografiskas Simen Johani fotonäitus, mida autor ise laupäeval tuuriga tutvustas. Lisaks avati Wang Cheni videoinstallatsioon “Killustunud naudingud”.

Fotoseerias “Paradiisi ootuses” kombineerib Johan paradiisilikke loodusvaateid reaalsusega ning püüab vaatajat eksitada, tõstatades küsimuse, et mis on pildil päris ja mis mitte. Seejuures on kõik elemendid Johani teostel tema enda pildistatud, kasutades selleks ainult naturaalset valgust. Johani sõnul ei paku tehisintellekti poolt loodud kunst talle huvi seni, kuni see ei suuda kõnelda arvutiks olemise kogemusest, ning just kogemus on see, millest Simen Johani tööd ise paljuski kõnelevad.

Simen Johan on New Yorgis resideeruv Skandinaavia päritolu fotokunstnik, filmitegija ja skulptor. Laiema tuntuse sai Johan 1990. aastate alguses, olles üks esimesi fotograafe, kes hakkas katsetama digitöötlust, kombineerides seda samaaegselt traditsioonilise fotograafia eri tehnikatega.

Näitusel väljas olevad teosed sisaldavad elemente loodusest, mis on pildistatud väga erinevates kohtades üle maailma: nii loomaaedades kui ka metsikutes looduspaikades, laavaväljadel ja kõrbetes. Tegemist ei ole klassikalise loodusfotograafiga, vaid eri tähendusi loova kunstnikuga, kelle terviklik kompositsioon sünnib looduselementide ja digitaalse manipulatsiooni sidumisel.

“Simen Johan on kompromissitu fotokunstnik, kel on väga tugevad tehnilised oskused ja teadmised ning samal ajal on tal soov, et vaataja ise mõtestaks lahti teose just enda kogemusest ja vaatenurgast lähtuvalt. Ta ei soovi anda üheseid ja selgeid vastuseid oma teoste kohta, vaid esitab pigem vaatajale väljakutse leida üles teostesse peidetu,” leidis Fotografiska kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents.

Loe rohkem:  Ülevaade. ERMi "Kellele kuulub öö?" võtab luubi alla pimeda aja | Kunst

Simen Johani kõrval avaneb Fotografiska publikule Wang Cheni kaasahaaravalt koloriitne teos “Killustunud naudingud”, milles kohtuvad traditsioonilised käelised oskused ja digitehnoloogia rikkalikud võimalused, kõrvutades iidsed, sünnipärased juured tänase kultuuri ja eluga. Hiina päritolu kunstnik taaskujutleb oma videoinstallatsioonis maastikke, mis on seotud ümberasujate muutuva enesemääratluse taustal pesitsevate keerukate kogemustega.

“Wang Cheni näol on tegu noore ja tugevalt kontseptuaalse kunstnikuga. Soovime näidata oma näitusteprogrammis ka neid kunstnikke, kelle loominguline kõrgpunkt ei ole veel käes, vaid see on hoogu sisse saamas, mistõttu on Wang Chen selleks hea näide,” avas Loorents värske väljapaneku tagamaad.

2311497h3545t24

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Simen Johani näitus “Paradiisi ootuses” avatud Fotografiskas pakub külastajatele silmailu ja mõtlemisainet. Kunstniku unikaalne lähenemine piltide loomisel ning tema võime luua kauni ja sügava emotsiooni jätab vaatajale sügava mulje. Johani võime kujutada loodust ja inimeste emotsioone läbi oma kaamerapildi on imetlusväärne. See näitus on kindlasti külastamist väärt neile, kes hindavad kunsti ja esteetikat ning soovivad kogeda midagi uut ja erilist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga