Tere tulemast uue põneva teatrietenduse “Piip ja Tuut uuslavastusest: ajalooõpikuid me ei kopeeri” juurde! Eesti armastatud meelelahutajad astuvad taas lavale, et pakkuda meile oma ainulaadset ja humoorikat lähenemist ajaloole. Piip ja Tuut lubavad, et nende uuslavastus ei ole lihtsalt ajalooõpik, vaid kordumatu ja meeldejääv kogemus kõigile teatrihuvilistele. Nautige põnevat etendust, kus humoorikad karakterid ja nutikas lavastus viivad teid ajas tagasi ilma igava ajalooõpikuta kopeerimata. Tutvuge meie ajaloo uue vaatenurgaga ning naerutage südamest koos Piip ja Tuuduga!
Tuleva nädala neljapäeval jõuab Piip ja Tuut Teatris publiku ette uuslavastus “Piip ja Tuut ajajalus” ehk Eesti lugu tunniga. Kultuurisaates “OP” rääkisid Haide Männamäe ja Toomas Tross lavastuse sünniloost ja prooviprotsessist.
Lavastuse esialgne idee tuli kirjanik Jan Kausilt. “Tema tuli ja rääkis meile sellest ideest ja meie rumala peaga ütlesime kohe jah. Me räägime selles lavastuses inimesest. Inimesest, kes otsustas siia, selle maa peale pidama jääda, mitte edasi marssida. Mingil põhjusel. Mina ei tea, kust neil see mõte tuli, kas see oli imeilus päev või nad olid väga väsinud, aga nad peatusid pikemaks ajaks. Ja nüüd on mööda läinud juba kümneid tuhandeid aastaid,” rääkis Toomas Tross.
“See on rohkem meie olemise lugu, kui et päris ajalugu. Kindlasti ajalooõpikuid me ei kopeeri,” lisas Männamäe. Eesti ajaloost leiab palju keerulisi aegu ja raskeid sündmusi, aga lavastusega püütakse siiski säilitada helget meeleolu. “Me ei tohi unustada, et meil on ikka laval Piip ja Tuut. Lõppkokkuvõttes võiks ikkagi jääda tunne, et kõik ei ole kadunud,” lisas ta.
Lavastus on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. Viimaseid on Trossi ja Männamäe sõnul keerulisem naerma ajada. “See on väga teraapiline, kui publik naerab, eriti hästi mõjub just see, kui sa oled saanud selle täiskasvanu naerma. Last naerma ajada tundub siiski veel suhteliselt lihtne,” ütles Männamäe.
Piip ja Tuut teatris on aktiivses mängukavas 12 lavastust. Viimane nendest eelmisel aastal esietendunud muusikal “Tallinna karud”, kus Tross ja Männamäe kehastavad karusid. “Esimene stseen, kui me lavale tuleme ja suu lahti teeme, siis publikust hüütakse ikka “Piip ja Tuut!” Hääl reedab. Selle vastu paraku ei saa,” tõdes Tross.
Kokkuvõttes võib öelda, et Piip ja Tuut uuslavastus on värske ja originaalne lähenemine ajalooõpikutele. Näidend kombineerib ajaloolised faktid ja sündmused humoorikate karakterite ning sketšidega, pakkudes publikule meelelahutust ning õpetlikku kogemust. Lavastus näitab, et ajaloo õpetamine ei pea olema igav ja staatiline, vaid võib olla kaasahaarav ja elav. Piip ja Tuut on loonud midagi uut ja põnevat, mis julgustab inimesi ajalugu avastama ning seda omal moel tõlgendama.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus