Tere tulemast Eestisse! Hetkel on meie riigis kuum teema poliitiline võitlus Tallinnas, kus Reformierakond teeb tööd Keskerakonna kukutamiseks. Sellel jälgitakse põnevusega, kuidas kahe suure erakonna vaheline võimuvõitlus mõjutab meie pealinna tulevikku. Tallinn on Eesti süda ja see poliitiline maailm on siin alati põnev. See võitlus tõotab muuta meie pealinna poliitilist maastikku ja seega on see kindlasti midagi, mida tasub jälgida!
Reformierakond teeb aktiivselt tööd Keskerakonna võimu kukutamiseks Tallinnas ning parimal juhul juhtub see juba mõne kuu pärast, ütles intervjuus ERR-ile värskelt Reformierakonna Tallinna piirkonna juhiks valitud Pärtel-Peeter Pere.
Millise eesmärgi te värske Tallinna piirkonna esimehena Tallinnas oma meeskonnale 2025. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel seate?
Meil on kindlasti võimalik sügisestel valimistel aastal 2025 teha väga tugev tulemus. Ja nagu me näeme selle hääbuva Keskerakonna pealt juba praegu, siis need ajad ei tule enam kohe kindlasti tagasi, kus Keskerakond tegi sellist tulemust, nagu nad varem siin linnas teinud on. Erakond laguneb Mihhail Kõlvarti juhtimise all, Ukraina küsimus lõhestab neid ja palju muud. Kui me nüüd paneme sinna juurde selle, et meil saab olema endisest veelgi tugevam ja motiveeritum meeskond, uued inimesed, uued mõtted ja lahendused nendele probleemidele, mis siin linnas on, siis mina olen väga lootusrikas ja energiat täis nende
kohalike valimiste vaates.
Milleks üldse oodata kohalike omavalitsuste volikogude valimisteni? Kas te ei ole juba praegu arutanud ka Keskerakonna kukutamist ja uut võimuliitu Tallinnas?
Me poliitikud räägime siin omavahel sellest juba terve aasta. Rääkisime juba sügisel, kuidas me saaksime lõpuks Keskerakonnast siin linnas vähemasti mõneks ajaks lahti.
Mis see plaan on?
See on nii meie erakonna kui ka sotside erakonna huvides, rääkimata teistest, kui Keskerakonda mõni aeg linnavalitsuses ei oleks. Neil puudub praegu suutlikkus iseennast juhtida, linnast rääkimata. Ja seda me ju näeme kõik. Nii et me teeme praegu kindlasti tööd selle nimel, et linlased ei peaks ootama järgmise sügiseni. Ja et siin linnas lõpuks lahendusi hakataks leidma, nendele väga pikalt vindunud probleemidele.
Kas see tähendab läbirääkimisi sotsiaaldemokraatidega, et nad saada oma paati? Võti võimu lagundamiseks on ju praegu nende käes.
Selleks, et Tallinnas võimuliit kukuks on kaks võtit. Üks on see, mis juba iseenesest töötab – Keskerakond laguneb, tegeleb oma probleemidega,
ei suuda linna, ei suuda volikogu juhtida, pudeneb laiali. Ja teine on tõesti sotsid, kellele me soovime jõudu ja kellega me oleme valmis arutama, kuidas me koos saaksime linna juhtima hakata. Parimal juhul tõesti on see vaid mõne kuu küsimus.
Kas piirkonna koosolekul on olnud teemaks ka Reformierakonna
reitingu langus? Mida peaks erakond tegema teisiti?
Meil oli täna siin peaminister Kaja Kallas, kes andis ülevaate riigis toimuvast ja rääkisime ka erakonnast. Seda reitingut meil ei tule jutuaineks kuigi tihti. Reiting on, mis ta on. Praegu on vaja meil riigis teha suuri muutusi, ajad on sellised, nagu nad on. Majandusolukord on suuresti eksporditurgude pärast selline, nagu ta on. Nii et me peame tegema tööd, nägema vaeva ja küll aja jooksul, kui me oleme teinud ära valitsuses koos teistega rea vajalikke, aga ka ebapopulaarseid otsuseid, siis eks me näe, mida need reitingud teevad või ei tee. Ühtegi otsust praegu valitsus või meie erakond reitingu pärast tegema ei hakka.
Millised on kõige aktuaalsemad probleemid, mis täna Tallinnat vaevavad?
Tallinna suurim probleem on juhtimine ja suutmatus juhtida. See on mikromanageerimine istuva linnapea poolt ehk informatsiooni, otsuste kinni hoidmine, iga asja oma laua pealt läbiajamine, selle asemel, et strateegiate, arengukavade ja inimeste võimestamisega suuri protsesse kiiremini ja tulemuslikumalt juhtida. Need on baasjuhtimisprintsiibid, millega linn ei suuda mitte kuidagi hakkama saada. Juhtimine, ühistransport ei toimi, kasutajate osakaal on vaata, et rekordmadal, planeeringud ja ehitus toppab, mistõttu on meil ka korterite hinnad väga kallid. Kui kortereid ka linnas, eriti kesklinnas üldse kuskil saada on, see omakorda mõjutab ehitus- ja kinnisvarasektorit. Ja siis on muidugi kõik see läbipaistmatu linna asjaajamine, olgu see linnameedia propaganda eesti ja vene keeles, olgu see arusaamatu linna rahade kasutamine, omadele mingisuguste jõulupreemiate maksmine ja siis dokumentide 75 aastaks salastamine ja palju muud. Aga kui võtta kolm asja kokku, siis see on
juhtimine, ühistransport ning planeeringud ja ehitus.
In conclusion, the political landscape in Tallinn is heating up as the Reform Party continues to work toward toppling the Center Party’s control in the city. With the upcoming municipal elections, the competition between the two parties is fierce. The Reform Party’s efforts to bring about change in Tallinn reflect a desire for new ideas and leadership. As the election approaches, it will be interesting to see how the political dynamics in Tallinn evolve and whether the Reform Party will succeed in its goal of overthrowing the Center Party’s dominance in the city.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus