Pentagon loodab tulevikus hakata varustust vedama SpaceX-i raketiga | Välismaa

2257230hb05ft24

Tere tulemast Eestisse! On põnev aeg kosmosetehnoloogia valdkonnas, kuna Pentagon plaanib tulevikus kasutada SpaceX-i raketti varustuse vedamiseks. See tähendab potentsiaalset läbimurret kosmosetööstuses ning avab uued võimalused rahvusvaheliseks koostööks. Eesti, olles kosmosevaldkonnas järjest aktiivsem, võiks olla huvitatud sellest arengust ning leida võimalusi osaleda tulevastes kosmosemissioonides. Kosmoseuuringud on tulevikus üha olulisemad ning Eesti võiks olla selle keeruka ja põneva valdkonna tipptasemel.

USA kosmoseagentuur NASA loodab SpaceX-i tehnoloogia abil toimetada inimesed Kuu pinnale. Pentagonil on kosmosefirmaga aga omad plaanid ning loodab, et tulevikus saab firma raketti kasutada sõjavarustuse transportimiseks.

SpaceX arendab praegu oma Texase rajatises järgmise põlvkonna raketti. Ettevõte soovib välja töötada raketi, mida saab mitu korda kasutada. 

SpaceX tahab lõpuks välja arenda raketi, mis suudaks jõuda Marsile. Elon Muskile kuuluva kosmosefirma mehitamata rakett Starship peaks suutma aga ka Maal kiiresti suuri vahemaid läbida. Seetõttu tunneb selle projekti vastu huvi ka USA kaitseministeerium. 

Pentagoni ametnikud hakkasid sellise kiire transportimise viisi vastu huvi tundma juba ligi 20 aastat tagasi. SpaceX-i tehnoloogia tõttu jõutakse sellele nüüd samm-sammult lähemale. USA õhujõudude teadlase Gregory Spanjersi sõnul saaks siis sellise raketi peale panna sõjaväele kuuluvat varustust. See võimaldaks lõpuks vedada sõjatehnikat odavamalt, kiiremalt ja mugavamalt. 

SpaceX plaanib mõne aasta pärast lasta aastas välja sadu rakette. Hiljem plaanib firma välja lasta tuhandeid rakette ning selliseid rakette saaks mitu korda kasutada. Firma ehitab juurde juba stardiplatvorme. 

USA peab arvestama veel sellega, et ka Hiina tahab tõusta võimsaks kosmoseriigiks. Samal ajal kasvavad veel pinged iseseisva saareriigi Taiwani üle.

“Praegu on meil olemas väga agressiivne vastane,” ütles USA kosmosejõudude ohvitser Nathan Vosters.   

Loe rohkem:  Valge Maja: järgmised kuud on Ukrainale kriitilise tähtsusega | Välismaa

Hiina tahab nüüd USA-le järele jõuda ning arendab sarnaseid rakette. Peking tahab kümnendi lõpuks saata inimesed Kuu pinnale. 

Kokkuvõttes, Pentagoni plaanid hakata tulevikus varustust vedama SpaceX-i raketiga näitavad nende soovi kasutada uuenduslikke ja kuluefektiivseid transpordivõimalusi. Selline samm võib tuua kaasa uusi võimalusi ja arenguid kosmosetehnoloogia valdkonnas ning tugevdada koostööd erasektori ja valitsuse vahel. Samuti aitab see vähendada sõltuvust traditsioonilistest kosmosetranspordifirmadest ja suurendada konkurentsi selles valdkonnas. Loodetavasti toob see kaasa edukaid tulemusi ja koostööd nii USA kui ka teiste riikidega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga