Pakistan kutsus tagasi oma saadiku Iraanist | Välismaa

2218482hd9abt24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Pakistanist on suure tähelepanu all, kuna riik kutsus tagasi oma saadiku Iraanist. See otsus on tekitanud palju spekulatsioone ja küsimusi rahvusvahelisel tasandil. Kõik silmad on hetkel suunatud sellele olulisele sündmusele, mis võib mõjutada mitme riigi vahelisi suhteid. Kui soovite olla kursis viimaste arengutega Pakistanis ja Iraanis toimuvast, siis olete õiges kohas. Jätkake lugemist ja saage teada rohkem sellest olulisest teemast!

Pakistan kutsus tagasi oma saadiku Iraanist pärast seda, kui Iraan korraldas raketirünnaku Pakistani pinnale. Tegemist on järjekordse Iraani rünnakuga naaberriigi vastu, päev varem viis Iraan läbi rünnakud Iraagi ja Süüria territooriumil.

Pakistani Balochistani provintsi ametnikud teatasid teisipäeva õhtul, et Iraan ründas piiriäärset Panjguri piirkonda nelja raketiga.

“Rünnakus said kahjustada kolm maja ja mošee,” ütles Pakistani ametnik Reutersile, lisades, et kaks last sai surma.

Pakistani võimud reageerisid rünnakule kolmapäeval, teatades, et nad kutsuvad tagasi oma saadiku Iraanist ning ei lase parasjagu kodumaal viibivat Iraani saadikut riiki tagasi.

Pakistani välisministeeriumi pressiesindaja ütles kolmapäeval, et Pakistani õhuruumi rikkumine on lubamatu ning tegemist on Pakistani suveräänsuse jultunud rikkumisega Iraani poolt.

“Pakistan jätab endale õiguse vastata sellele ebaseaduslikule teole,” lisas ta.

Iraani riigimeedia väitis, et rünnaku sihtmärgiks on sunni rühmitus Jaish al Adl, mis on varem rünnanud Iraani sõjaväge Iraani-Pakistani piiril.

Iraan ründas esmaspäeval ka Iraagi ja Süüria territooriumi, väites, et selle armee sihtis Iraagis asuvat Iisraeli luurekeskust.

Iraagi võimud on samuti kustunud tagasi oma saadiku Iraanist.

Iraani rünnak Pakistanile leidis aset kõigest mitu nädala enne 8. veebruaril toimuvaid Pakistani parlamendivalimisi.

Kokkuvõttes, Pakistani otsus kutsuda tagasi oma saadik Iraanist on märk pingetest piirkonnas ja pakub väljakutseid diplomaatilistele suhetele kahe riigi vahel. See samm võib mõjutada ka olukorda Lähis-Idas ning kaasa tuua laialdasemaid tagajärgi piirkonna stabiilsusele. On oluline, et rahvusvaheline kogukond jälgiks olukorda tähelepanelikult ja otsiks rahumeelseid lahendusi, mis võimaldaksid konfliktidel kiiresti lõppeda ja stabiilsuse taastuda.

Loe rohkem:  Imran Khani osaluseta Pakistani valimistel ennustatakse edu senisele võimuliidule | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga