Pakistan ja Iraan annavad vastastikku õhulööke | Välismaa

1705564578 2219196hbc5dt24

Tere tulemast, head inimesed! Viimaste raportite kohaselt on Pakistan ja Iraan tegemas vastastikuseid õhulööke, mis on tekitanud rahvusvahelistes ringkondades muret. See konflikt on toonud kaasa pingeid ja ebakindlust Lähis-Idas ning sellel võivad olla ka laiemad tagajärjed rahvusvahelisele julgeolekule. On oluline jälgida olukorda ning mõista selle mõju meie regioonile. Loodame, et konflikt saab rahumeelselt lahendatud, et tagada stabiilsus ja rahu kõigis osaliste riikides.

Pakistani ja Iraani vahel kasvavad pinged ning riigid annavad nüüd vastastikku õhulööke.

Islamabad teatas neljapäeval, et Pakistani relvajõud ründasid “terroristide redupaiku” Iraanis. Pakistani rünnak järgnes Iraani löökidele “terroristlike sihtmärkide” vastu Pakistanis teisipäeva õhtul.

Iraani uudisteagentuur Mehr teatas neljapäeval, et Pakistan korraldas drooni- ja raketirünnaku Saravani linnale. Riigitelevisiooni teatel sai raketitabamuse üks piiriküla, kus hukkusid kolm naist ja neli last. Riigimeedia väitel ei olnud keegi neist Iraani kodanik.

Varem teatas üks Pakistani luureametnik, et Islamabad andis lööke Pakistani-vastastele relvarühmitustele, neid rünnati Iraani territooriumil,

Nii Islamabad kui ka Teheran on teineteist pikka aega süüdistanud võitlejate varjamises. Teisipäeval korraldas Iraan raketirünnaku Pakistani pinnale. Iraani valitsuse väitel oli raketi- ja droonirünnakute sihtmärgiks Pakistani rühmitus Jaish al-Adl. Islamabadi teatel aga hukkus löökides kaks ja sai kannatada kolm last.

Lähis-Idas kasvavad pinged ja eksperdid leiavad, et Iraan üritab nüüd piirkonnas jõudu näidata. Iraani toetatud huthi mässulised jätkavad laevade ründamist Punasel merel. Samal ajal jätkab Iisrael võitlust Teherani toetatud Hamasi vastu.

Kokkuvõttes on Pakistan ja Iraan vahelise konflikti õhulöögid murettekitavad ja võivad halvendada juba niigi pingelist olukorda Lähis-Idas. Mõlema riigi vahelised vastastikused rünnakud võivad viia suurema konflikti puhkemiseni ning ohustada piirkonna stabiilsust ja rahu. Oluline on leida rahumeelne lahendus ja vältida edasist eskaleerumist. Rahvusvahelisel kogukonnal tuleb ühendada jõud ja aidata kaasa konflikti rahumeelsele lahendamisele, et tagada rahu ja stabiilsus Lähis-Idas ning kogu maailmas.

Loe rohkem:  G20: maailmamajandus võib varsti raskustest väljuda | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga