OTSEBLOGI | Evans üritab Ogier’d eemal hoida, Tänak jätkab neljandana | Autoralli

1706271256 2230365h098bt24

Tere tulemast Eesti autoralli OTSEBLOGI-sse! Täna jälgime põnevat võidusõidu lahingut, kus Kris Evans üritab Sebastien Ogier’d eemal hoida, samal ajal kui Ott Tänak jätkab neljandal kohal. Adrenaliinirohke võidusõit pakub põnevust ja pinget ning meie blogis hoiate end alati kursis kõige värsimate uudiste ja arengutega. Olge valmis kaasaelama ühele elavaid spordiala hetki Eestis!

Autoralli MM-sarja hooaja avaetapp Monte Carlos jätkub laupäeval ning võistluspäeva lõpus jagatakse välja ka hooaja esimesed punktid. Päeva alustab esikohal Elfyn Evans (Toyota), kellest vaid 4,5 sekundi kaugusele jääb rekordiline rallivõitja Sebastien Ogier (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) jätkab kindlal neljandal kohal.

Sellest aastast kasutusele võetud punktisüsteemi järgi jagatakse laupäeval pärast viimast kiiruskatset paremusjärestuse järgi välja ka hooaja esimesed punktid. Pärast 14. katset esikohal asetsev sõitja teenib 18 punkti, talle järgnevad sõitjad teenivad vastavalt 15, 13, 10, 8, 6, 4, 3, 2 ja 1 punkti.

Pühapäeval teenivad punkte seitse parimat ekipaaži. Ralli viimasel kiiruskatsel saavad viis kiiremat tavapäraselt ka lisapunkte teenida.

Reede:

Esimene täispikk võistluspäev algas kolme sõitja jaoks kehvasti, kui nad kolmandal kiiruskatsel 7,7 kilomeetri peal musta jää tõttu teelt välja libisesid. Kõigepealt käis kraavis Tänak, kes sai pealtvaatajate toel taas rajale, kuid kaotas umbes 40 sekundit. Siis jäi kraavi Takamoto Katsuta (Toyota), kes kaotas lõpuks umbes viis minutit. Kraavi läks ka Gregoire Munster (M-Sport), kes pääses samuti umbes minutiga teele.

Hoolduspausile eelnenud katsetel näitas suurepärast minekut rekordiline rallivõitja Ogier, kes lõpetas hommikuse sessiooni kahe järjestikuse katsevõiduga, teine tuli lausa 11,2-sekundilise eduga.

Võistluspäeva teises pooles alustas Thierry Neuville (Hyundai) kahe järjestikuse katsevõiduga, kuid päeva lõpetas võidukalt siiski Ogier, kes lihvis päeva lõpuks Evansiga 22,9-sekundilise vahe 4,5 sekundile. Kolmandal kohal on Neuville, kes kaotab liidrile 16,1 sekundit.

Loe rohkem:  Linnamäe napsas viimase katsega Virveselt Rally Estonia võidu | Autoralli

Hyundaiga esimese täispika võistluspäeva neljandana (+1.13,6) lõpetanud Tänak ütles, et jäi suures pildis autoga rahule, kuid tõdes, et täielikult sina peale veel masinaga saanud ei ole. “Ma ei tea [millal see juhtub], eks näis. Me ei ole veel seal,” ütles ta õhtul.

Esinelikule järgnevad Adrien Fourmaux (M-Sport; +1.38,0), Andreas Mikkelsen (Hyundai; +2.58,9), Gregoire Munster (M-Sport; +3.27,1) ning kolmandal katsel korralikult aega kaotanud Katsuta (+6.56,3). Katsuta on üldarvestuses 12. kohal ning on Oliver Solbergist (WRC2 Škoda) 22,5 sekundi kaugusel.

WRC2 klassis jätkus pingeline heitlus esikoha nimel, kus Bulgaariat esindav Nikolai Grjazin (Citroen) ja Pepe Lopez (Škoda) omavahel esikohta vahetasid. Päeva lõpuks tõusis tippu Grjazin, kelle edu hispaanlase ees jäi 1,3-sekundiliseks. Kolmandal kohal on prantslane Yohan Rossel (Citroen), kes jääb liidrist 6,2 sekundi kaugusele.

Monte Carlo ralli ajakava:

Laupäev
9.05 – SS9 Esparron / Oze 1 (18,79 km)
10.53 – SS10 Les Nonieres / Chichilianne 1 (20,04 km)
12.06 – SS11 Pellafol / Agnieres-en-Devoluy 1 (21,37 km)
hoolduspaus
15.05 – SS12 Esparron / Oze 2 (18,79 km)
16.53 – SS13 Les Nonieres / Chichilianne 2 (20,04 km)
18.06 – SS14 Pellafol / Agnieres-en-Devoluy 2 (21,37 km)

Pühapäev
8.04 – SS15 La Breole / Selonnet 3 (18,31 km)
9.35 – SS16 Digne-les-Bains / Chaudon-Norante (19,01 km)
13.15 – SS17 La Bollene-Vesubie / Col de Turini (14,80 km)

Kokkuvõttes võib öelda, et autoralli on põnev ja etapi tulemused on endiselt avatud. Evansi ja Ogieri vaheline võitlus jätkub ning Tänakil on endiselt võimalus tõusta esikohale. Eesti rallifännid saavad kindlasti põneva ja pingelise võistluse, kus nende lemmik Ott Tänak võitleb kõrge koha eest. Jääme põnevusega ootama järgmisi etappe ja loodame, et Tänak suudab oma positsiooni parandada ning võimalikult kõrgele tõusta.

Loe rohkem:  Enok ja Simm lõpetasid hooaja esimese ralli kolmanda kohaga | Autoralli