Tere tulemast, kallid kodanikud! Täna on suur päev, sest meil on võimalus kuulda peaminister Jüri Ratase tulevikuplaanidest otse tema enda suust. Kell 12 astub ta meie ette, et jagada oma visiooni Eesti tulevikuks ning rääkida meile, millised on tema eesmärgid ja kavatsused. See on eksklusiivne võimalus kuulda meie riigi juhi mõtteid ja plaane ning seetõttu tasub see kindlasti ära! Olge valmis avastama, mida peaminister Ratasel meile öelda on. Aeg on käes!
Riigikogu aseesimees ja endine Keskerakonna esimees Jüri Ratas kutsus esmaspäeva keskpäevaks kokku pressikonverentsi, mille sisu ta ei avanud, kuid mis võib anda teada poliitiku plaanidest Keskerakonnas ja Euroopa Parlamendi valimistel. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.
Riigikogu teise aseesimehe nõuniku Ketly Tattari poolt esmaspäeva varahommikul ajakirjandusele saadetud teates on märgitud vaid Ratase pressikonverentsi toimumise aeg ja koht, kuid mitte selle põhjus.
Pärast Mihhail Kõlvarti valimist Keskerakonna esimeheks on mitmed nimekad Keskerakonna poliitikud lahkunud erakonnast ning ühinenud enamasti kas Isamaa või SDE-ga, aga ka Reformierakonnaga.
Jüri Ratas on ise öelnud, et ta ei kavatse kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel Keskerakonna nimekirjas, kui sinna kuulub ka Jana Toom. Võimalikku Keskerakonnast lahkumist on ta ise varem kommenteerinud sõnadega, et “praegu ta seda ei tee”.
Kõlvarti leeri kuuluv Andrei Korobeinik on varem ERR-is kirjutanud, et Jüri Ratase lahkumisega Keskerakonnast lõpeks ka parteis kuid kestnud kodusõda.
ERR-ile teadaolevalt on Ratas arutanud nii Isamaa kui ka SDE-ga liitumist, samas pole välistatud, et ta kandideerib valimistel ka üksikkandidaadina. Üle-eestiliselt valituks osutumiseks on vaja koguda ca 35 000 häält.
Esmaspäeva hommikul kella 6 ajal oli Ratas äriregistri andmetel Keskerakonna liige.
Kokkuvõttes võime öelda, et Jüri Ratase tulevikuplaanid on palju küsimärke tekitamas. Tema otsus poliitikast taanduda ja keskendumine ettevõtlusele näitab tema soovi uutele väljakutsetele ja võimalustele avaneda. Samas jääb õhku ka küsimus, kuidas see mõjutab Eesti poliitikas ja kuidas uus valitsus suudab täita tema jäetud tühimiku. Jääme huviga ootama, kuidas see kõik edasi areneb ja millised saavad olema Jüri Ratase edasised sammud oma tulevikuplaanide osas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus