Ostapenko ja Sakkari piirdusid Dubais kaheksandikfinaalidega | Tennis

2269668h05aft24

Tennis fans in Estonia were recently treated to an exciting showdown between Jelena Ostapenko and Maria Sakkari in the Dubai Championships. The two talented players gave it their all on the court, but ultimately could only make it to the round of 16. Despite their early exits, their performances were filled with electrifying and tense moments, keeping viewers on the edge of their seats. The competition showcased the incredible skill and determination of both players, leaving fans eager to see what they will bring to future tournaments.

Lätlannast maailma üheksas reket langes kolmapäeval Dubais toimuval WTA 1000 kategooria turniiril konkurentsist, kui pidi kaheksandikfinaalis venelanna Anna Kalinskaja (WTA 40.) paremust tunnistama. Konkurentsist langes ka maailma 11. reket Maria Sakkari.

Ostapenko asus avasetis murde abil 3:0 juhtima ning oli siis veel 4:1 eduseisus, kuid Kalinskaja tormas setti tagasi ning murdis lätlanna pallingu kahel korral, vormistades lõpuks viie järjestikuse geimivõiduga 6:4 võidu.

Ka teises setis läks Ostapenko murdega juhtima, kuid venelanna viigistas, misjärel jätkus sett tasavägiselt. Naised vahetasid lätlanna juhtimisel geimivõitusid kuni seisuni 5:5, mil Kalinskaja taas Ostapenko servi murdis ning teise matšpalliga siis 7:5 setivõiduga edasipääsu teenis.

Natuke üle pooleteise tunni kestnud kohtumises lõi Kalinskaja kaheksa ässa, Ostapenko lõi poole vähem. Mõlemad naised tegid kaks topeltviga. Kui esimeselt servilt oli venelanna punkti teenimisega veidi edukam, siis teiselt servilt oli vastav vahe 76:53 (protsenti) Kalinskaja kasuks.

Kalinskaja kohtub veerandfinaalis itallanna Jasmine Paoliniga (WTA 26.), kes alistas kaheksandikfinaalis maailma 11. reketi Maria Sakkari, realiseerides tema vastu seitsmest murdevõimalusest kuus. Paolini võitis tunni ja 22 minutit väldanud kohtumise 6:4, 6:2.

Loe rohkem:  Andy Murray andis enda tuleviku kohta vihje | Tennis

Teised favoriidid kolmapäeval ei vääratanud, edasipääsu pälvisid nii Jelena Rõbakina (WTA 4.) kui Marketa Vondroušova (WTA 8.). Õhtul astub platsile ka maailma esireket Iga Swiatek, kes kohtub ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 20.).

Kokkuvõttes võib öelda, et Jelena Ostapenko ja Maria Sakkari esinemine Dubais oli pigem kesine, kuna mõlemad piirdusid kaheksandikfinaalidega. Kuigi mõlemad mängijad on tugevad ja potentsiaalselt võimelised jõudma kaugemale, ei suutnud nad sel korral oma parimat esitust näidata. Siiski on mõlemal mängijal potentsiaali tulevikus paremaid tulemusi saavutada ning nende järgmisi mänge tasub kindlasti jälgida, et näha, kuidas nad oma mängu arendavad ja paremaid tulemusi saavutavad.