Osaka võitis Pliškova vastu seti, aga langes konkurentsist | Tennis

2202344h67c2t24

Tennisefännid on alati põnevil, kui mängivad kaks tippmängijat omavahel. Hiljuti toimus põnev kohtumine, kui Jaapani tennisist Naomi Osaka võitis Karolina Pliškova vastu esimese seti, kuid kahjuks langes seejärel konkurentsist. See oli haarav matš, mis pakkus vaatemängulist tennisemängu ja pinget kuni lõpuni välja. Kuigi Osaka oli võidukas esimeses setis, suutis Pliškova end taas tõestada ja võtta võidu. See on vaid üks näide sellest, kuidas tennis võib olla ettearvamatu ja kaasahaarav spordiala.

Viimati 15 kuud tagasi WTA karussellis mänginud endine maailma esireket Naomi Osaka kaotas Brisbane’is toimuval keskmise kategooria turniiril teisele kunagisele esinumbrile Karolina Pliškovale teises ringis 6:3, 6:7 (4), 4:6.

Endised esireketid mängisid omavahel viimati 2020. aastal Brisbane’i turniiri poolfinaalis, toona jäi tšehhitar peale ligi kolm tundi kestnud maratonmatši järel ning suutis ka seekord võita. Kolmapäevane mäng kestis kaks tundi ja 15 minutit.

Avaringis sakslanna Tamara Korpatschi alistanud Osaka sooritas esimeses setis vaid nelja lihtvea kõrval 13 äralööki, teises setis võitis Pliškova aga oma esimeselt servilt 92 protsenti mängitud punktidest ning tõrjus siis otsustavas setis kõik kolm Osaka murdepalli.

Esimese asetusega Arina Sabalenka vajas itaallanna Lucia Bronzetti (WTA 52.) 6:3, 6:0 alistamiseks vähem kui tundi, kindla võiduga algas turniir ka maailma neljanda reketi Jelena Rõbakina jaoks, kes oli kohalikust tennisistist Olivia Gadeckist (WTA 124.) tunni ja 13 minutiga üle 6:4, 6:1.

Läti esireket Jelena Ostapenko (WTA 12.) alistas tunni ja 20 minutiga itaallanna Camila Giorgi (WTA 55.) 6:1, 6:4 ning läheb kolmandas ringis vastamisi Pliškovaga. Darja Kasatkina (WTA 18.) oli Vene-Ukraina duellis Marta Kostjukist (WTA 38.) üle 6:3, 6:4.

Kokkuvõttes võib öelda, et Naomi Osaka näitas oma võitmatus seeria lõpetamiseks suurepärast võitlust. Kuigi ta kaotas Karolina Pliškovale, suutis ta võita ühe seti ja näidata oma tugevat mängu. Samuti näitas ta, et ta suudab konkureerida tippmängijatega ning tema võimekus võib tulevikus tuua rohkem võite. Kuid siiski jäi Osaka konkurentsist välja ning peab uuteks turniirideks valmistuma. Pliškova võidab talle koha edasi liikumiseks ning ta näitab kindlat mängu jätkamaks võitlust tiitli nimel.

Loe rohkem:  Sabalenka keeruline nädal kulmineerus kaotuse ja vihapurskega | Tennis