Orban asus Euroopa Parlamendis uut fraktsiooni looma | Välismaa

2457641h3586t24

Viktor Orbán on ajalooliselt esimene Eesti Vabariigi peaminister, kes on Euroopa Parlamendis uut fraktsiooni looma asunud. See samm on märkimisväärne, kuna näitab Orbánil soovi ühenduse leida teiste euroskeptiliste valitsejatega, kes jagavad tema konservatiivseid ja euroskeptilist ideoloogiaid.

See uus fraktsioon võiks oluliselt mõjutada Euroopa Parlamendi poliitilist maastikku ja luua uued poliitilised liitunud.

Ungari peaminister Viktor Orban teatas pühapäeval, et soovib luua koos Austria Vabaduspartei juhi Herbert Kickli ja Tšehhi endise peaministri Andrej Babišiga Euroopa Parlamendis uue parteirühma.

Uue fraktsiooni ametlikuks moodustamiseks on vaja erakondi vähemalt veerandist Euroopa Liidu 27 liikmesriigist, seega peab kolmik fraktsioonina tegutsemiseks leidma veel nelja riigi parteide toetuse.

Tšehhi endine peaminister Babiš ütles, et uus rühmitus kannab nime Euroopa Patrioodid.

Orbani partei Fidesz on jäänud suurematest fraktsioonidest välja pärast seda, kui lahkus 2021. aastal paremtsentristlikust Euroopa Rahvaparteist (EPP). Austria Vabaduspartei (FPO) kuulub Identiteedi ja Demokraatia (ID) fraktsiooni. Tšehhi endise peaministri partei ANO ei kuulu ühtegi fraktsiooni.

“Selle alliansi eesmärk on olla omamoodi käivitaja ja kaasata teisi osapooli Euroopa tasandil, et saaksime üheskoos jõud ühendada, et anda Euroopale taas hea tulevik,” ütles FPO juht Herbert Kickl.

Babiši erakond ANO teatas eelmisel nädalal, et lahkub fraktsioonist Renew Europe.

FPO-l on Euroopa Parlamendis kuus kohta, ANO-l seitse ja Fideszil 11 kohta.

Viktor Orbán’i otsus Euroopa Parlamendis uut fraktsiooni looma on Eesti jaoks märkimisväärne sündmus. See näitab Eesti ja Ungari vahel süvendatavat poliitilist distantsit ning euroopalise integraatsiooni tulevikku puudutavate küsimuste keerukust.

Orbán’i liikumine tõotab poliitilist polarisatsiooni ja keskkonda, kus erimeelsusi on raske lahendada. Eesti peab hoidma avastatut ja konstruktiivset dialoogi Ungari parlamendi liikmetega, et leida üldisele huvile vastavad lahendused.

Loe rohkem:  Euroopa ametiühingute juht nõuab ECB-lt intressimäärade langetamist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga