Tere tulemast Eestisse! Õpilasesinduste liidu eestvedamisel loodame, et õpetajad loobuvad plaanitavast streigist ning leitakse konstruktiivne lahendus haridussüsteemi parendamiseks. Õpilaste heaolu ja hariduse kvaliteet on meile äärmiselt oluline ning usume, et koostöö õpilaste, õpetajate ja koolijuhtide vahel on võti edukaks haridusreformiks. Oleme valmis panustama omalt poolt, et tagada kõigile õpilastele motiveeriv ja toetav õpikeskkond. Loodame, et see olukord saab kiiresti lahendatud ning kõik osapooled saavad keskenduda olulisele – õpilaste haridusele ja tulevikule. Tere tulemast ühenduma meie missiooniga!
Eesti Õpilasesinduste Liit loodab õpetajate streigi ära jäämist, aga mõistavad õpetajate nõudmisi valitsuse poolt lubatud palga kasvu osas. Keerulises olukorras on 9. ja 12. klass, kelle jaoks saabuvad kevadel eksamid.
Õpilasesinduste liidu esimees Ats Mattias Tamm ütles ERR-ile, et õpetajate olukord on neile mõistetav, sest õpetajate ülekoormusest tingitud väsimus kandub edasi õpilaste akadeemilisse edukusse.
Ta nõustus ka haridus-ja teadusminister Kristina Kallasega, kes kolmapäeva hommikuses intervjuus Vikerraadiole ütles, et kool peab toimuma ka õpetajate streigi ajal.
Tamm sõnas, et peagi saabuv eksamite periood asetab abituuriumi ja põhikooli lõpetajad keerulisse olukorda. 12. klassi esimene lõpueksam toimub küll alles 22. aprillil ja 9. klassil 31. mail, aga tihe ettevalmistus juba käib.
Tamme sõnul ei anna tähtajatuna planeeritud õpetajate streik põhikooli ja gümnaasiumi lõpetajatele piisavat kindlust lõpueksamite osas, sest streigi ajal tuleb eksamiteks valmistuda iseseisvalt.
Õpilasesinduste liidu esimees lisas, et veelgi kehvem variant oleks streigi toimumine eksamitele lähemal ajal.
Ise Tallinna 21. kooli 11. klassis käiv Tamm ei olnud veel kursis, kuidas näeb välja õppetöö korraldus peale streigi algust 22. jaanuaril.
Ats Mattias Tamm tõi välja, et ühe variandina, kuidas õppetöö koolis streigi ajal toimuda saaks, on võimalus kaasata kohalike omavalitsuste ametnikke ja lapsevanemaid õpilastele turvalise koolikeskkonna tagamiseks.
In conclusion, the Student Councils’ Union in Estonia hopes that the teachers will reconsider their decision to go on strike. The union understands the importance of fair wages and working conditions for teachers, but also recognizes the impact that a strike could have on students’ education. It is essential to find a solution that benefits both teachers and students, and the union is ready to engage in constructive dialogue to find a resolution. Ultimately, the well-being of the students should be the top priority, and the union hopes that all parties involved will work towards a positive outcome.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus