Odermatt võttis kodupubliku ees kaua ihaldatud võidu | Mäesuusatamine

1704997575 2211636hed46t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suur rõõm teatada, et mäesuusataja Marco Odermatt võttis kodupubliku ees kaua ihaldatud võidu. See oli imeline hetk, kui ta laskus mäest alla ja jõudis esimesena finišisse. Odermatti võidukas esinemine oli tõeline pidupäev nii talle endale kui ka kõigile tema fännidele üle maailma. Mäesuusatamine on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning Odermatti võit tõestab, et meie riik on koduks tõeliselt talentikatele sportlastele.

Mäesuusatamise maailma karika etapil Šveitsis Wengenis võitis meeste kiirlaskumise kohalik lemmik Marco Odermatt. Mulluse üldvõitja jaoks oli tegemist karjääri esimese MK-võiduga sel distsipliinil.

Odermatt võidutses ajaga 1.43,32, edestades kodupubliku ees prantslast Cyprien Sarrazin’ 0,58 ja norrakat Aleksander Aamodt Kildet 0,81 sekundiga. Vähem kui sekundiga kaotas võitjale veel ka itaallane Florian Schieder (+0,94).

Kuigi Odermatt tuli eelmisel talvel kiirlaskumises maailmameistriks, polnud ta enne neljapäevast võistlust kordagi MK-sarjas sel distsipliinil esikohta pälvinud. Tema seniseks parimaks tulemuseks oli kaheksal korral saavutatud teine koht.

“Kui nägin finišis, et suutsin Kildet edestada, siis tundsin rõõmujoovastust. Ma võtsin palju riske ja kõik õnnestus, seega teadsin, et mind on väga raske võita,” ütles Odermatt. “Minu enesekindlus on laes. Kõik toimib suurepäraselt ja olen valmis veel kaheks raskeks võistluseks,” lisas ta.

Odermatist sai ühtlasi 14-aastase pausi järel esimene mees, kes võitnud ühe hooaja jooksul kiirlaskumise, suurslaalomi ja ülisuurslaalomi võistluse. Viimati sai sellega hakkama tema kaasmaalane Didier Cuche 2009/10 hooajal.

Wengeni MK-etapp jätkub reedel suurslaalomi võistlusega.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marco Odermatti võit kodupubliku ees on olnud kauaoodatud ja väga emotsionaalne hetk nii sportlasele kui ka tema fännidele. Odermatt on näidanud tugevat ja järjekindlat sooritust ning tema võidukas esinemine on kindlasti teinud paljud inimesed õnnelikuks. See võit on kindlasti talle suureks motivatsiooniks ja ma ootan huviga, mida ta tulevikus saavutab. Eesti mäesuusatamise fännid on kindlasti rõõmsad, et said näha nii haaravat võistlust ning loodavad näha Odermatti võidukaid esinemisi ka tulevikus.

Loe rohkem:  Karmist kukkumisest taastuv Shiffrin kritiseeris võistluskalendrit | Mäesuusatamine