Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised poliitikast näitavad, et Reformierakond on möödunud EKRE-st ning sotsiaaldemokraadid on edestanud Keskerakonda. See poliitiline liikumine mõjutab oluliselt riigi tulevikku ja sotsiaalseid suundumusi. Reformierakonna võidukas tõus näitab, et Eesti inimesed nõuavad muutusi ja uut suunda poliitikas. Samal ajal kui sotsiaaldemokraadid on saavutanud uue jõu ja toetuse, mis võib tuua kaasa olulisi muudatusi sotsiaalpoliitikas. Need poliitilised arengud on ajendatud rahva soovist parema tuleviku järele ning Eesti poliitilise maastiku pidevast muutumisest.
Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstat Eesti koostöös korraldatava iganädalase uuringu viimaste andmete kohaselt möödus Reformierakond Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) ja sotsiaaldemokraadid Keskerakonnast.
Kolmapäeval avaldatud küsitlustulemuste järgi toetab Isamaad 26,2 protsenti, Reformierakonda 18,2 protsenti ja EKRE-t 17,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 13,9 protsendiga, Keskerakond 13,2 ning Eesti 200 6,1 protsendiga.
Isamaa toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud. Reitingutabelis teisele kohale tõusis Reformierakond, kelle toetus on 1,4 protsendipunkti võrra kõrgem, kui kuu aega tagasi. Kolmandaks langenud EKRE toetus on viimase nelja nädalaga langenud 3,1 protsendipunkti võrra.
Nädalaga 1,6 ning kolme nädalaga 3,2 protsendipunkti võrra toetust kasvatanud sotsiaaldemokraadid möödusid reitingutabelis Keskerakonnast. Sotside toetus on viimase viie aasta kõrgeimal tasemel. Keskerakonna toetus on viimase kolme nädalaga langenud kahe protsendipunkti võrra.
Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 18. detsembrist 22. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.
Koalitsioonierakondi toetab kokku 38,2 protsenti ning opositsioonierakondi 57 protsenti vastajatest.
Norstat tõi välja ka viimased ühe nädala küsitluse tulemused (valim 1000), kuna need erinevad kohati märkimisväärselt viimase nelja nädala tulemustest (valim 4000). Nende andmete kohaselt toetab Isamaad 23,5 protsenti, Reformierakonda 18,8 protsenti ja EKRE-t 17,9 protsenti, SDE-d 17,5 protsenti, Keskerakonda 11 protsenti ja Eesti 200 6,8 protsenti.
Küsitluse maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest. Antud küsitluses oli suurimaks grupiks Isamaa toetajad ning sellisel juhul on veamäär +/-1,57 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks Eesti 200 puhul +/-0,86 protsenti.
Norstat viis küsitlused läbi ajavahemikel 18.12-22.12, 02.01-08.01, 08.01-12.01 ja 15.01-22.01 ning nendele vastas kokku 4000 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses.
In conclusion, the recent Norstat poll results show that Reformierakond has surpassed EKRE in popularity, while the Social Democrats have overtaken Keskerakond. This indicates a shift in public opinion and potential changes in the political landscape of Estonia. It’s clear that the Estonian political scene is evolving and voters are making their voices heard. It will be interesting to see how these trends develop in the future and how they may impact the upcoming elections. Overall, these results provide valuable insight into the current state of Estonian politics.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus