Norra teenis hooaja esimese segateate võidu, Eesti sai ringiga sisse | Laskesuusatamine

2222742h7506t24

Tere tulemast! Norra teenis hiljuti hooaja esimese segateate võidu laskesuusatamises, kui Eesti võistkond pidi leppima ringiga sisse lastena. See põnev võistlus tõi kaasa palju elevust ja põnevust nii fännide kui ka sportlaste jaoks. Laskesuusatamine on siin Eestis oluline spordiala ning meil on alati hea meel tervitada uusi võitmisi ja võistlusi selles valdkonnas. Loodame, et see võit Norra jaoks saab olema vaid üks paljudest ning et Eesti võistkond suudab järgmistel võistlustel veelgi paremini esineda.

Laskesuusatamise maailma karika sarja etapil Antholz-Anterselvas teenis segateatesõidus esikoha Norra koondis, kelle jaoks oli see hooaja esimene võit segateatesõitudes. Eesti koondis tulemust kirja ei saanud, sest sai ringiga sisse.

Norra koondis koosseisus Juni Arnekleiv, Karoline Knotten, Tarjei Bö ja Johannes Thingnes Bö ületas finišijoone ajaga 1:04.36,3 (0+8), teenides sellega enda hooaja esimese võidu segateatesõitudes. Norra on kahes paaristeatesõidus ja Östresundi segateatesõidus pidanud teise kohaga leppima.

Teise koha teenis Itaalia koosseisus Dorothea Wierer, Lisa Vittozzi, Didier Bionaz ja Tommaso Giacomel (0+5; +22,3) ning esikolmikusse jõudis veel Rootsi koosseis Anna Magnusson, Elvira Öberg, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma (0+9; +1.07,8).

Eesti teateneliku esimest vahetust teinud Tuuli Tomingas läbis lamadestiiru puhtalt, kuid ebaõnnestus püstitiirus ning pidi trahviringile minema. “Ei oska midagi öelda. Ma olen lihtsalt väsinud sellest, et ma püsti pihta ei saa,” sõnas Tomingas finišis ERR-ile.

Teises vahetuses ei läinud Regina Ermitsal aga palju paremini, sest lamadestiirus tuli Eestile teine trahviring. Toidumürgituse seljatanud Ermits ütles ERR-ile, et tundis end võisteldes päris hästi. Ka Tomingas ütles, et teda häiriv seljavigastus võistlust ei seganud.

Seejärel läks rajale Kristo Siimer, kes tegi hea vahetuse ning ei eksinud kordagi. Pärast teda tegi 18-aastane Jakob Kulbin enda MK-debüüdi ning vajas püstitiirus üht varupadrunit, kuid viimasele ringile enam minna ei saanud, sest liider oli juba finišisse jõudnud.

Loe rohkem:  Otepääl juunioride MM-i jälginud president Karis: muljed on vägevad | Laskesuusatamine

Pühapäeval sõidetakse Antholz-Anterselvas meeste ja naiste ühisstardist sõidud. ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne meeste 15 km distantsist algab kell 13.15, naiste 12,5 km distantsi ülekanne saab alguse kell 15.30.

Enne võistlust:

Segateatesõit koosneb neljast 6-kilomeetrisest ringist, koondised tulevad rajale järjekorras naine-naine-mees-mees. Eestit (võistlusnumber 13) esindavad Tuuli Tomingas, Regina Ermits, Kristo Siimer ja MK-debütant, 18-aastane Jakob Kulbin.

Hooaja seni ainsa segateatesõidu Östersundis võitis Prantsusmaa (nr 1), kes stardib täna kooseisus Lou Jeanmonnot, Jeanne Richard, Eric Perrot ja Quintin Fillon Maillet.

Suursoosik Norra (nr 2) paneb välja neliku Juni Arnekleiv, Karoline Knotten, Tarjei Bö ja Johannes Thingnes Bö. Võõrustajariigi Itaalia (nr 3) eest võistlevad Dorothea Wierer, Lisa Vittozzi, Didier Bionaz ja Tommaso Giacomel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Norra laskesuusatajad on hooaja esimeses segateates võidutsenud ning Eesti on saavutanud hea tulemuse, lõpetades võistluse ringiga. Kuigi võit jäi seekord Norrale, on Eesti laskesuusatamise meeskonnal endiselt hea potentsiaal ja võimekus tulevikus veelgi paremini esineda. Oluline on säilitada positiivne suhtumine ja jätkata pühendunult treeningutega, et tulevikus saavutada veelgi suuremaid ja märkimisväärsemaid tulemusi rahvusvahelisel areenil.