Norra naised võitsid laskesuusahooaja viimase teatesõidu | Laskesuusatamine

2301174h7c05t24

Norra naised tegid ajalugu laskesuusatamise maailmas, võites hooaja viimase teatesõidu. Nende suurepärane esitus ja kindel meeskonnatöö tõid neile võidu, millega nad näitasid oma ülivõimast oskust ja pühendumust selles aukartustäratavas spordialas. Norra naised on tõestanud end tõeliste mõõdikute ja võistlejatena ning nende saavutus on inspireeriv nii tulevastele sportlastele kui ka kogu spordiüldsusele üle maailma. Let’s hear it for the Norwegian women’s team!

Laskesuusatamise MK-etapil Ameerika Ühendriikides Soldier Hollow’s võitis hooaja viimase naiste teatesõidu Norra kvartett koosseisus Juni Arnekleiv, Ida Lien, Karoline Knotten ja Ingrid Landmark Tandrevold (0+5; 1:04.15,5). Ühtlasi võitis Norra koondis naiste teatesõidu väikese kristallgloobuse.

Avavahetuse järel mahtusid esimesed seitse koondist 17 sekundi sisse, kuid teise vahetuse lõpuks eraldusid konkurentidest Norra ja Saksamaa. Kolmanda koha peale käis tuline heitlus Rootsi ja Tšehhi vahel. Kolmas vahetus suuri muutusi kaasa ei toonud, ent viimases vahetuses sai Ingrid Landmark Tandrevold väikse edumaa, mida enam käest ei andnud.

Saksamaa (0+7) lõpetas 17,2-sekundilise kaotusega teisel kohal. Kolmandaks tuli Rootsi (0+10), kaotust võitjale kogunes 42 sekundit. Esikuuikusse mahtusid veel Austria (0+5; +1.36,0), Tšehhi (2+6; +1.40,5) ja Prantsusmaa (2+10; +2.01,8).

Kokku jõudis finišisse 13 naiskonda, rajalt võeti maha Bulgaaria, Soome ja USA. Eesti naiskond pidi startima, kuid laupäeva jooksul selgus, et Susan Külm on haigestunud ja seetõttu ei õnnestunud Eesti nelikul starti tulla.

Norra pälvis MK-hooaja teatesõitude kokkuvõttes väikese kristallgloobuse, kogudes 376 punkti. Teiseks tuli Rootsi (345 p) ja kolmandaks Prantsusmaa (325 p). Eesti sai 86 punktiga 16. koha.

Enne võistlust:

Tänavuse hooaja kaks esimest naiste teatesõitu võitis Östersundis ja Hochfilzenis Norra koondis, kuid aastanumbri vahetudes on valitsenud Prantsusmaa: esikohad tulid MK-etappidel Oberhofis ja Ruhpoldingis ning ka Nove Mesto maailmameistrivõistlustel.

Loe rohkem:  Kolm eestlannat jõudis ühisstardist sõidus 25 sekka, võit Ukrainasse | Laskesuusatamine

Just maailmameistrivõistlustel tegi tõsiselt särava etteaste ka Eesti koondis, kes hoidis vahepeal ka liidrikohta ja lõpetas võistluse neljandal positsioonil. Siis sõideti järjestuses Ermits, Tomingas, Külm ja Talihärm.

Norra naised on näidanud oma ületamatut oskust ja järjekindlust laskesuusatamises, võites hooaja viimase teatesõidu. Nende võidukas esitus on väärt imetlust ja tunnustust, kuna see kinnitab nende tugevat positsiooni laskesuusatamise maailmas. Eesti laskesuusafännid saavad uhkust tunda selle saavutuse üle ning loodame, et see innustab ka meie enda sportlasi saavutama suuri edusamme rahvusvahelistel võistlustel. On vaid aja küsimus, millal ka Eesti laskesuusatamises hiilgavaid hetki kogetakse.