Tere tulemast Eestisse! Niinemets on kindlasti üks huvitavamaid näitlejaid siin. Tema avatud suhtumine ja julgus oma seisukohti välja öelda teevad temast tõeliselt põneva isiksuse nii teatri- kui ka filmimaailmas. Tema ausus ja otsekohesus on teinud temast paljude fännide lemmiku ning tema tööd on tunnustatud nii kriitikute kui ka publiku poolt. Kui otsid inspiratsiooni ja põnevust teatri- või filmimaailmas, siis on Niinemets kindlasti üks inimene, keda tasub jälgida. Tema ausad ja sügavad mõtted teevad temast tõelise Eesti kunsti- ja kultuuriikooni.
Sel pühapäeval koos Kait Kalliga saadet “Hommik Anuga” külastanud näitleja ja koomik Tõnis Niinemets sõnas, et talle meeldib olla piisavalt julge, et öelda välja asju, mis teda häirivad.
Möödunud detsembris oli ETV eetris saade “Kinoteatri õhtune vöönd”, kus Kinoteatri tegijad, teiste hulgas Kait Kall ja Tõnis Niinemets, vaatasid 2023. aastale tagasi. Saates vaadati muu hulgas otsa ületöötamisele, Nursipalus toimuvale, koduvägivallale ja eestlaste alkoholilembusele.
Niinemets nentis, et koomikutega käib kaasas eelarvamus, et kõik, mis nad teevad, peab alati naljakas olema. “Kui see üks hetk ei ole, tekib tunne, kas midagi on nüüd valesti, justkui nagu tõsistel teemadel ei võigi enam rääkida,” arutles ta ning tõdes, et viimase paari aasta jooksul, mil ühiskonda on raputanud nii sõda kui ka keerulisem majanduslik hakkamasaamine, on hakatud huumori peale kergemini ärrituma.
“Ma saan aru inimestest, kelle jaoks Kinoteatri saade ei olnud naljakas. Tegelikult seal ei olnudki enamjaolt naljakas ja ei pidanudki naljakas olema, me ei läinud eesmärgiga ainult nalja teha,” sõnas ta.
Kait Kall tõi välja, et tema on koomik, kes väldib sotsiaalmeedias nalja tegemist, sest kõik, mis on kord internetti üles riputatud, sinna ka jääb. “Teatrisaalis võime kõike teha ja võime pärast öelda, et inimene sai valesti aru. Teater on selles mõttes turvaline koht, et seal võime iga õhtu öelda, mida tahame, ja see jääb sinna ruumi. Aga meedias on nii, et seda hakatakse võib-olla igal pool ketrama. Mina kardan selles mõttes avalikult nalja teha,” tunnistas ta.
Niinemets nentis, et lihtne ja mugav oleks olla näitleja, kes ümberringi toimuvat ei kommenteeri, oma seisukohta välja ei ütle ega kriitiline pole. “Mulle see mugavus ei meeldi, mulle meeldib selles mõttes ebamugavas kohas olla. Mulle meeldib, et julgen välja öelda asju, mis kuidagi häirivad. Ja kui see kedagi teist häirib, täiesti aktsepteeritav,” sõnas ta.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Niinemetsi seisukohtade mitteväljaütlemine võib tekitada segadust ja arusaamatust tema suhtes. Samas on oluline mõista, et igaüks väljendab end erinevalt ning see ei peaks määrama inimese väärtust ega professionaalset suutlikkust. Näitlejana on oluline osata emotsioone ja seisukohti väljendada, kuid see ei tohiks olla nõue igale inimesele väljaspool lavalauda. Niinemetsi mõttekäik annab mõista, et ta hindab enda privaatsust ning soovib keskenduda oma loomingule pigem kui poliitilistele avaldustele.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus