NHL: Wildi väravavaht jõudis märgilise tähiseni | Jäähoki

2216352hfda7t24

Tere tulemast Eesti jäähokifännid! NHLi hooaja Wildi väravavaht on teinud ajalugu, saavutades märgilise tähiseni oma karjääris. See uudis on tekitanud elevust üle kogu maailma ja jäähokifännid üle Eesti ei saa oodata, millal nad saavad näha seda saavutust oma silmaga. See mäng on toonud palju põnevust ja adrenaliini ning on tähelepanu keskpunktis kogu spordimaailmas. Tulge osa saama sellest ajaloolisest hetkest ja toetage oma lemmikväravavahti!

Jäähokiliigas NHL leidis ööl vastu teisipäeva aset ajalooline võit, kui Minnesota Wild kodujääl New York Islandersi 5:0 alistas. 39-aastase puuriluku Marc-Andre Fleury jaoks oli see karjääri 552. võit, mis tõstis ta ajaloolises edetabelis teisele kohale.

Wild haaras kodupubliku ees ohjadest juba kolmandal minutil, kui norralane Mats Zuccarello väravani jõudis. Teise perioodi kolmandal minutil kahekordistas Connor Dewar edu, väravaga sai hakkama ka rootslane Joel Eriksson. Otsustava perioodi viimasel neljal minutil sai Wild veel Erikksoni ja Marcus Foligno kepilt värava ning Wild teenis kodujääl kindla 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) võidu.

21 tõrjet teinud Marc-Andre Fleury jaoks oli see karjääri 552. võit, mis tõstis ta NHL-i ajaloo teiseks kõige võidukamaks mängijaks. Ta oli viigis kuulsuste halli kuuluva väravavahi Patrick Royga, kuid samuti kuulsuste halli valitud Martin Brodeuri püüdmiseks (691 võitu) on Fleuryl veel mõnda aega vaja mängida.

Ühtlasi lõpetas Wild neljamängulise kaotusteseeria. “Lõpuks ometi, saame sellest rääkimise lõpetada. Ma oleks tahtnud seda juba mõnd aega tagasi teha,” sõnas Fleury pärast mängu.

“Aga kõik teavad, kõik meie riietusruumis, et me anname endast parima ja proovime võita. Täna oli hea mäng hea tiimi vastu ja saime kätte,” jäi puurilukk tagasihoidlikuks, kuid 9. veebruaril korraldab meeskond tema auks suure tähistusõhtu.

Loe rohkem:  Tartu Välk 494 ja Narva PSK juhivad poolfinaalseeriat 2:0 | Jäähoki

2003. aasta draft’is Pittsbrugh Penguinsi poolt esimesena valitud Fleury on enda profikarjääris lisaks Penguinsile ja Wildile esindanud ka Vegas Golden Knightsi ja Chicago Blackhawksi. Puuriluku auhinnakappi kuuluvad muuseas kolm Stanley karikat ning 2010. aasta taliolümpiamängude kuldmedal.

Teised tulemused:
Buffalo Sabres – San Jose Sharks 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins – Seattle Kraken 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Florida Panthers – Anaheim Ducks 4:5 (2:1, 2:2, 0:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)
Boston Bruins – New Jersey Devils 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Carolina Hurricanes – Los Angeles Kings 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Vegas Golden Knights – Nashville Predators 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Montreal Canadiens – Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Kokkuvõttes võib öelda, et Minnesota Wildi väravavaht Cam Talbot jõudis märgilise tähiseni NHL-is. See on oluline saavutus nii tema enda karjääri kui ka meeskonna ja fännide jaoks. Talboti edulugu näitab pühendumust ja visadust ning toob au Wildi meeskonnale. See tähis annab usku ja motivatsiooni nii tema enda kui ka teiste meeskonnaliikmete jaoks ning tõestab, et järjekindel töö tasub alati ära. Tulevikus on Talbotil võimalus veelgi suuremateks saavutusteks ning meeskonna toetusega võib ta jõuda veelgi kõrgemale tasemele NHL-is.