NFL: Mullune finalist langes konkurentsist, Lions lõpetas 32-aastase põua | Ameerika jalgpall

2216097hb789t24

Tere tulemast Eestisse! See artikkel kajastab põnevat arengut NFLis, kus Mullune finalist on langenud konkurentsist ning Detroit Lions on lõpetanud 32-aastase võidupõua. Ameerika jalgpalli fännid üle maailma on kõneaineks olevat uudist põnevusega oodanud ja see on tekitanud palju elevust. Uudis on muutnud NFLi dünaamilist maastikku ning pannud fännid ootusärevasse meeleollu. Mängude tulemused ja mõjutused on kütkestanud nii uusi kui ka pikaajalisi jalgpallisõpru. On aeg sukelduda põnevasse maailma Ameerika jalgpalli!

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL peeti nädalavahetusel play-off’i avaringi kohtumised. 32 aasta järel oli taas võidukas Detroit Lions, kuid mullu Super Bowlis kaotanud Philadelphia Eaglesi hooaeg lõppes juba avaringis.

Järjekindla tiimiehitusega kokku pandud Lions teenis sel hooajal NFC konverentsis 12 võitu ning läks avaringis vastamisi Los Angeles Ramsiga. 2021. aastal tegid Lions ja Rams suure vahetustehingu, milles vahetasid meeskondi mõlema tiimi mängujuhid. Rams võitis sel hooajal Super Bowli, kuid Lions on järgnenud kahel hooajal paremaid tulemusi saavutanud.

Üle 30 aasta taas kodupubliku ees play-off mängu pidanud Lions näitas Ramsi vastu koheselt klassi ning asus kolme touchdown’i toel 21:10 juhtima, kuid Rams jõudis poolajaks nelja punkti kaugusele. Teise poolaja alguses lisas Lions väravalöögi ning suutis seejärel Ramsi plahvatuslikku rünnakut ohjeldada, teenides lõpuks 24:23 (21:17) võidu.

Tegemist oli Lionsi esimese võiduga hooajajärgsel turniiril alates 1992. aastast, mil nad avaringis Dallas Cowboysi alistasid. Järgmises ringis said nad aga Washingtoni klubilt suure 6:38 kaotuse.

Lions võõrustab teises ringis 2021. aasta alguses Super Bowli võitnud Tampa Bay Buccaneersi, kes kohtus enda avakohtumises mullu Super Bowli jõudnud Philadelphia Eaglesiga.

Aastat ülivõimsalt alustanud Eagles lagunes aga hooaja viimases kolmandikus täielikult ning ei suutnud ööl vastu teisipäeva hoogu leida, jäädes võõrsil Buccaneersile kindlalt alla. Tampa Bay saavutas alustas kohtumist 13 vastuseta punktiga ning juhtis poolajaks 16:9. Teisel poolajal piirasid nad aga Eaglesi rünnakut täielikult, skoorides ise kaks touchdown’i, realiseerides lõpuks 32:9 (16:9) võidu.

Loe rohkem:  MM-il säranud Walesi koondislane otsustas spordiala vahetada | Ameerika jalgpall

Buccaneersi mängujuht Baker Mayfield viskas kolm touchdown’i ning Tampa Bay ei lubanud Eaglesil kordagi jooksumängu kehtestada. Eaglesi mängujuhi Jalen Hurtsi juhitud söödumäng jäi aga terve mängu vältel hambutuks ning pettumustvalmistav hooaeg sai koleda punkti.

Lisaks Lionsi ja Buccaneersi kohtumisele peetakse järgmisel nädalavahetusel veel kolm mängu. AFC konverentsi esikohaga lõpetanud Baltimore Ravens võõrustab Houston Texansit, NFC konverentsi võitja San Francisco 49ers saab koduplatsil Dallas Cowboysi üllatanud Green Bay Packersiga mängida. Veerandfinaalid saavad lõpu tiitlikaitsja Kansas City Chiefsi ja Buffalo Billsi vastasseisuga.

Super Bowl toimub Eesti aja järgi ööl vastu 12. veebruari.

Teised tulemused:
Houston Texans – Cleveland Browns 45:14
Kansas City Chiefs – Miami Dolphins 26:7
Dallas Cowboys – Green Bay Packers 32:48
Buffalo Bills – Pittsburgh Steelers 31:17

Kokkuvõttes, NFL hooaja Mullune finalist, Detroit Lions, on lõpuks suutnud lõpetada oma 32-aastase põua ning tõusnud konkurentsis hooaja tippsündmusteks. Nende võidud on toonud rõõmu fännidele üle kogu riigi ning näidanud, et pühendumus ja visadus võivad viia suurte saavutusteni. Lionsi edu kinnitab, et nad on tõsised konkurendid ja võivad näidata head mängu ka edaspidi. Ameerika jalgpalli fännid Eestis ja üle maailma ootavad põnevusega järgmisi mänge ja loodavad näha veel rohkem üllatusi ning põnevaid pöördeid.