Naisjuunioride tavadistantsil võidutses sakslanna, Liiv 37. | Laskesuusatamine

2279604hc29bt24

Eile toimusid Eesti Naisjuunioride tavadistantsi võistlused ning üllatuslikult võitis võistluse sakslanna Liiv, kes vaid 37-aastane. Tema võit tõi kaasa suure elevust ning üllatust nii võistlejate kui ka pealtvaatajate seas. Liiv on tuntud oma kõrge motivatsiooni ja pühendumise poolest ning tema võit näitab, et pühendunud treening tasub alati ära. Lasketiirus oli ta laitmatu ja kiire ning suusarajal ei lubanud endale mitte ühtegi viga. Selge on see, et Liiv on tõeline laskesuusatamise talent, kes väärivalt võitis selles võistluses esikoha.

Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel Otepääl teenis naisjuunioride 12,5 km tavadistantsil esikoha sakslanna Julia Tannheimer. Parim eestlanna oli Lisbeth Liiv, kes saavutas 37. koha.

Sarnaselt meesjuunioride võistlusele läks ka naisjuunioride seas võit Saksamaale, kui ühel lasul eksinud 18-aastane Julia Tannheimer finišijoone ajaga 42.14,0 ületas. Talle järgnesid puhtalt lasknud slovakitar Ema Kapustova (+1.23,9) ning sloveenlanna Lena Repinc (+1.47,1).

Kõik eestlannad eksisid pühapäeval lasketiirus viis korda, parima kohaga lõpetas Lisbeth Liiv, kes teenis 37. koha (5; +8.47,6). Emma Roberto Rajando saavutas 43. koha (5; +10.28,2). Kretel Kaljumäe oli 58. (5; +12.26,3) ning Violetta Konopljova teenis 65. koha (5; +13.48,3).

Enne võistlust:

Pühapäeval läheb rajale 89 naisjuuniorit, nende seas ka eestlannad Lisbeth Liiv (number 16; stardib kell 14.08), Emma Roberto Rajando (27; 14.13), Kretel Kaljumäe (60; 14.30) ning Violetta Konopljova (74; 14.37).

Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast.

Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Mullu tuli maailmameistriks sloveen Kaja Zorc, Lisbeth Liiv lõpetas 51. kohaga.

Loe rohkem:  Jakob Kulbin jäi medalist ilma | Laskesuusatamine

Kuigi Eesti naisjuuniorid ei suutnud tavadistantsil võitu saavutada, peaksime ikkagi uhked olema nende saavutuste üle. Tähtis on osalemine ja kogemuste saamine rahvusvahelistel võistlustel. Sakslanna Liivi võit näitab meile, kui kõrgel tasemel on meie konkurents, kuid see peaks olema pigem motivatsiooniks kui pettumuseks. Laskesuusatamine on ala, kus tuleb pidevalt täiustuda ja pingutada ning kindlasti on meie noortel sportlastel veel palju potentsiaali, et tulevikus saavutada suurepäraseid tulemusi.